Každý rok přibývá počet těch, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy a být svým vlastním pánem. Máme na mysli samozřejmě ty, kteří již nechtějí být nadále zaměstnanci a chtějí se vrhnout do oblasti soukromého podnikání. Ti tak mají na výběr být buď OSVČ, nebo si mohou založit plnohodnotnou firmu, ideálně s ručením omezením. Ta přináší oproti první možnosti řadu výhod, především v oblasti ručení a také celkové prestiže.

Firmu není nutné zakládat

Pokud uvažujete nad tím, že stejnou cestou půjdete i vy, určitě již začínáte přemýšlet nad tím, co vše je k založení firmy potřeba. Tyto úvahy můžete ihned hodit za hlavu, jelikož tento proces je zbytečně administrativně náročný a také zdlouhavý. Mnohem efektivnější je, si již hotovou společnost koupit. Jedná se o takzvané ready made sro, které byly založeny právě za účelem svého dalšího prodeje. Nikdy s nimi nebylo podnikáno a tak se nemusíte obávat žádných dluhů, nebo různých závazků, které by u aktivních firem mohli dříve nebo později vyplynout na povrch.

Firmu máme vybranou. Co dál?

Pokud jste si danou ready-made společnost již vyhlédli, mělo by být dalším krokem zajištění jejího sídla. To s sebou nese hned několik zákonných povinností, jako je nutnost označení dané adresy názvem firmy a také nutnost přebírat na této adrese veškerou firemní korespondenci. Určitě není dobrá volba uvažovat tím směrem, kdy si sídlo zřídíte na adrese vašeho bydliště. Nejenom že vám to společenství vlastníků domu nemusí povolit, ale působí to značně amatérským dojmem.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Sídlo na prestižních adresách nemusí být drahé

Samozřejmě platí, že čím je zajímavější adresa sídla, tím společnost získává na větší prestiži. Zatímco reálná kancelář by v některých lokalitách byla nesmírně drahá, dá se to vyřešit i snadným a elegantním způsobem. Tím jsou takzvané virtuální kanceláře, které všem podnikatelům poskytují zákonný servis a služby, a přitom na této adrese nemusí být nikdo z firmy fyzicky přítomen. Ty hlavní důvody této volby jsou samozřejmě také ekonomické, jelikož v porovnání s tou reálnou, vyjde virtuální kancelář na podstatně méně peněz.

Jdeme na to

Pokud máme o všem jasno, nezbývá než si firmu skutečně zakoupit a vrhnout se do světa velkého byznysu. Zmiňovaný prodej sro nabízí na našem trhu řada společností, z nichž jednou z nejkvalitnějších je rozhodně Firmus a.s. Ta nabízí nejenom velmi zajímavé ceny, ale samozřejmě i rychlost zajištění celého procesu. Začít podnikat je totiž možné již za jednu hodinu od samotné koupě. Není tak důvod dělat jakékoliv kompromisy.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *