Cizinci to mají u nás se schválením hypotéky mnohem těžší. A po realitní krizi se podmínky pro cizince ještě více zhoršily. Zaměříme se tedy podrobněji na hypotéky pro občany jiné národnosti než České.

Cizinci na území České republiky

Vývoj poslední době je takový, že na území České republiky žije stále více lidí, kteří mají občanství jiné země. Je to dané určitou globalizací světa, kdy se někteří lidé pohybují doslova po celém světě. Někteří cizinci zjistí, že se jim v Česku dobře žije a že by tu chtěly zapustit kořeny na trvalo. Mnoho z nich si chce koupit vlastní bydlení. Často však ale nemají dost našetřených finančních prostředků a tak by potřebovaly klasický hypoteční úvěr. Cizinci však mají často problém se získáním hypotéky.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Hypotéka pro cizince bez trvalého pohybu v ČR

Pokud nemáte trvalý pobyt na území České republiky, tak bude velmi těžké získat nějakou hypotéku. Můžete se sice o to pokusit, ale s velkou pravděpodobností vám žádná hypoteční banka žádnou svoji hypotéku neposkytne. A nemá smysl se obracet na růzé drahé nebankovní společnosti, které nabízejí nebankovní hypotéky.

Hypotéka pro cizince trvale žijího v Česku

Pokud už v Česku trvale žijete a máte tady i založenou rodinu a zároveň máte stálou práci, tak nebudete mít problém u nějaké hypoteční banky získat nějakou hypotéku. Možná budete muset mít větší našetřenou sumu, ale s poskytnutím hypotéky by jinak neměly být vůbec žádný problém.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *