Neúčelová hypotéka se využívá v případech, kdy chceme získat velkou sumu peněz. Tyto peníze pak můžeme využít libovolně podle našeho uvážení.

Co je to neúčelová hypotéka ?

U neúčelové hypotéky budete ručit svoji nemovitostí stejně jako tomu je u klasické účelové hypotéky. Rozdíl je v tom, že peníze nemusíte investovat účelově, v případě hypotéky do znameného do svého bydlení (rodinný domek, byt ve městě). V případě neúčelové hypotéky získáte peníze, ale jejich využití je jen na váš. Nikdo nebude později nijak kontrolovat za co jste vlastně peníze utratily.

Kdy se může hodit taková hypotéka ?

Neúčelová hypotéka se hodí zejména ve chvíli, kdy si potřebujeme levně půjčit větší sumu peněz. Začínajicí podnikatelé a firmy často využívají této hypotéky bez účelku na rozjezd svého podnikání. Rozjezd každého nového podnikání je těžký a potřebuje hodně peněz. Takhle si můžeme docela levně půjčit. Často se také tato půjčka využívá ke konsolidaci půjček. To znamená, že si takhle levně půjčíme a ze získaných peněz splatíme jednotlivé drahé půjčky a pak už budeme splácet pouze samotnou neúčelovou hypotéku.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Kdo takové hypotéky poskytuje ?

Neúčelová hypotéka je pevně zařazena v nabídkách jak bank, tak také nebankovních společností. U hypotečních bank je třeba říci, že né každá hypoteční banka nabízí tyto neúčelové hypotéky. Ale těchto bank je stále více a více a myslím, že tento počet bude i nadále růst.

Obvyklá výše neúčelové hypotéky

Tyto hypotéky jsou většinou poskytované již od 250 000 Kč až do zhruba 5 500 000 Kč. Většinou vám půjčí zhruba až do výše 70 procent ceny zastavované nemovitosti. I neúčelovou hypotéku je možné splácet hodně let. Obvyklé rozmezí splatnosti se pohybuje mezi 3 roky25 lety. U hypotečních bank počítejte s tím, že roční úrok se bude pohybovat okolo 6 až 7 p.a..

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *