Hypotéka a úvěr ze stavebního spoření jsou jediné půjčky, které jsou přijatelné a mohou se vám i vyplatit. Úrokové sazby hypoték jsou nyní rekordně nízké, takže se to vyplatí ještě více než dříve.

Hypotéka na pořízení vlastního bydlení

V dnešní době nedokáže většina mladých lidí našetřit si na bydlení v hotovosti. Mladé páry pak často volí právě hypotéky na bydlení. Dnes je hypotéka téměř standartem a má jí téměř každý. Za hypotéku za ručít nemovitostí a díky tomu můžete získat nízkou úrokovou sazbu. Hypotékou si tak půjčíte na to, aby jste mohly začít bydlet. Později to pak budete v pravidelných měsíčních splátkách hypoteční bance vracet.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Hypotéka bez prověřování registru

Někteří lidí mají nějaký ten záznam v registrech dlužníků. Díky tomu jim pak klasická banka neposkytne hypotéku, právě kvůli tomuto zápisu. Jedinou možností pak je hypotéka bez registru od nebankovních společností. Je však dopředu počítat s tím, že hypotéky od nebankovních společností jsou o hodně méně výhodně než klasické hypotéky od hypotečních bank.

Část peňez musíte zaplatit v hotovosti

V dnešní době není možné brát si 100 procentní hypotéku, tak jak tomu bylo dříve. Musíte mít našetřenou alespoň nějakou částku. Na šetření ke zhodnocení peňez použijte třeba spořící účet nebo krátkodobý termínovaný vklad. Prostě to uložte někam, kde to můžete zase rychle vybrat. Hledejte tedy hlavně finanční produkty u kterých se nemusíte nijak moc vázat.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *