Pokud máte doma nějaké finance navíc, rozhodně je neschovávejte pod polštář. I několik tisíc můžete výhodně uložit, a tak jejich objem navýšit. Stačí jen vědět, jaké možnosti se nabízejí. Chytře investované peníze se totiž mohou velmi rychle zhodnotit, takže můžete i vy rychle a poměrně snadno získat více peněž. Podíváme se tedy na to, jaké možnosti se nabízejí.

Vložené peníze můžete mít kdykoliv k dispozici

V současné době se hodně využívají spořící účty. Dobré spořící účty nabízí většina tuzemských bank. Princip jejich fungování je jednoduchý. Spořící účet si můžete založit samostatně, nebo k vašemu běžnému účtu. Na spořící účet vložíte peníze. Z nich se vám budou přičítat úroky. Výhodu tohoto typu uložení peněž je, že je můžete mít kdykoliv k dispozici – můžete je tedy kdykoliv vybrat. Jednotlivé spořící účty můžete porovnat velmi jednoduše – a to díky internetových srovnávačům.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Termínované vklady nebo investice do drahých kovů

Dobrou volbou, kam uložit peníze také je, investovat do drahých kovů. Nejvíce se asi vyplatí investice do zlata nebo platiny, protože cena těchto drahých kovů trvala stoupá. Koupit si můžete zlaté mince či plakety a pokud máte odvahu, můžete se vrhnout i na obchodování na burze.V tomto případě jsou ale nutné určité znalosti. Vhodnou alternativou, jak investovat peníze, jsou i termínované vklady. I ty nabízí většina našich bank. V tomto případě je ale nutné počítat s tím, že peníze, které uložíte, nebudete mít po určitou dobu (většinou se jedná i o několik let) k dispozici.

I investice do nemovitosti se vyplatí

Pokud máte k dispozici větší objem peněž, vyplatí se vám, pokud se rozhodnete investovat do nemovitosti. V tomto případě je ale nutné dobře zvážit, kterou nemovitost koupíte. Výhodné je například koupit byt a pronajímat ho. Díky tomu získáte stabilní měsíční příjem.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *