Předčasné splácení hypotéky není vždy zadarma. A často je nutné čekat na skončení fixace, až pak může dojít k bezplatnému předčasnému splacení hypotéky.

Rozšířenost hypotéky

Rozšířenost hypotéky je v České republice opravdu veliká. Většina lidí se nedokáže v mladí našetřit na vlastní bydlení a tak si musejí na vlastní bydlení vzít hypotéku. Hypotéku si dnes bere téměř každý a lidé to berou jako nějakou samozřejmost. Je ale třeba počítat s tím, že hypotéku pak následně budete muset splácet další desítku let.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Předčasné splácení hypotéky vždy není úplně zdarma

Většina lidí si myslí, že předčasné splácení hypotéky je vždy bez sankční poplatků. Takto tomu však v Česku není a často vám místo toho hypoteční banky napatří ještě pěkné mastné poplatky za předčastné splacení hypotéky. Některé nové banky jsou více vstřícné a umožnují splatit hypotéky kdykoliv a to zcela zdarma a bez zbytečných bankovních poplatků.

Doplacení hypotéky po skončení fixace je vždy zdarma

Pokud chcete doplatit hypotéku, tak je ideálně si počkat na skončení fixace. Po skončení fixace vaší hypotéky je možné hypotéku doplatit zcela zdarma bez různých poplatků a sankčních pokut. V Česku většina lidí volí fixaci hypoték na 3 roky nebo na 5 let.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *