Řekneme si jak by jste měly správně postupovat pokud si chcete vzít hypotéku od hypoteční banky.

Hypotéka na vlastní bydlení

Většina lidí musí hypotéku využít na financování svého prvního bydlení. Někdy se používá také na zakoupení rodinného domku, kdy se lidé chtějí přestěhovat z města do klidné vesnice. Hypotéka je dobrá v tom, že u hypotéky máte docela nízký úrok a neplatíte tak měsíčně zbytečně velké částky. Navíc se vám hypotéka pěkně rozloží do jednotlivých let.

Máte už sestavený finanční plán ?

Pokud už si berete hypotéku, tak by jste si před tím učitě měly sestavit finanční plán. Finančí plán je docela jednoduché. Potřebujete znát všechny vaše měsíční příjmy a na druhé straně všechny měsíční výdaje. Určitě je dobré si takový finanční plán sestavit. Zároveň je dobré provést výpočet hypotéky na bydlení aby jste věděly jak vysoká bude vaše měsíční splátka hypotéky. Můžete si pak rozmyslet jestli si budete moci takovou měsíční splátku hypotéky dovolit.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Jak vysokou zvolit výši hypotéky ?

Je dobré využít co nejvíce vašich našetřených úspor. Díky tomu, že použijete hodně svých peněz, tak budete mít od banky od banky o hodně výhodnější roční úroky. Případně je možné stejně později provést navýšení hypotéky, kdy si o něco navýšíte hypotéku. Naopak doplatit hypotéku můžete pouze po skončení fixačního období, jinak tam pak jsou docela velké poplatky.

Hypotéku je možné přenechat

Někteří lidé po čase prostě zjistí, že už nemají na to, aby dále splácely hypotéku nebo je splátka hypotéky moc zatěžují a zbývají jim pak strašně málo peněz na normální život. V tom případě je dobré využít přenechání hypotéky, kdy nemovitost i s hypotékou přenecháte novému majiteli. Domluvíte se samozřejmě na řádném vyrovnání.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *