Hypotéky bez dokládání příjmů jsou hypotéky, kdy nikoho nezajímá jako máte příjmy a ani nemusíte nosit žádné potvrzení o výši vašich příjmů. Hypotéky bez dokládání příjmů poskytují hypoteční banky, ale hlavně nebankovní společnosti.

Hypotéky bez dokládání příjmů vám umožní vlastní bydlení

Na začátku života žijeme rádi s rodiči, ale postupem času by se měl každý osamostatnit a zařídit si vlastní bydlení (vždy se najdou ale vyjímky, které stále bydlí s maminkou). Postavit se na vlastní nohy není vůbec jednoduché. Mnoho lidí to řeší pronájmy bytů, ale to podle mě není žádné řešení. Protože každý měsíc platíte pravidelně nájem, ale byt stejně nikdy nebude váš. To už je lepší platit splátky hypotéky, která vás mnohdy vyjde levnějši. A i finanční experti doporučují radši si vzít hypotéku a mít byt či dům v osobním vlastnictví, než celý svůj život platit nájem a nemít nic vlastního. Většina lidi nemá bohaté rodiče, takže si na bydlení musí našetřit samy, ještě horší to je pokud nemůžeme oficiálně doložit příjmy, to pak musíme využít hypotéky bez dokládání příjmů.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Hypotéky bez dokládání příjmů co budeme potřebovat

Hypotéky bez dokládání příjmů si vyžadují docela delší dobru na vyřízení a je třeba mít všechny doklady. Základem jsou doklady totožnosti, kdy potřebujete občanský průkaz a cestovní pas. Dále potřebujete dokumenty ohledně nemovitosti atd. Na vyřízení je toho docela hodně a nemá cenu to tady vypisovat.

Hypotéky bez dokládání příjmů s fixací i bez fixace

Na trhu si můžete vybrat hypotéky bez dokládání příjmů s fixaci na určitou dobu. Nejčastěji bývá fixace na 1 rok, 5 let, maximálně na 10 let. Fixace znamená, že máte na sjednáné období daný přesně daný úrok, který se nemůže měnit a musí zůstat stejný. Úrok se může změnit až po skončení fixace, buď můžete pokračovat u stejné společnosti nebo můžete využít refinancování hypotéky.

Hypotéky bez dokládání příjmů nevýhody

Hypotéky bez dokládání příjmů mají tyto hlavní nevýhody:

  • Hypotéky bez dokládání příjmů jsou dražší než klasické hypotéky. Zhruba dvojnásobně
  • Pokud si budete brát hypotéku u nebankovní společnosti tak máte menší jistotu
  • někdy se tam vyskytují skryté poplatky

Další články z rubriky

Štítky: ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *