Realita je taková, že jen málokdo má tu možnost financovat nákup nemovitosti z vlastních úspor. Vyřizování hypotéky je proto strašákem současné doby. Ten, kdo chce bydlet ve svém, musí hypotéku mít a současně s tím přicházejí obavy. Hypotéka je úvěr, který budete splácet třeba i dvacet let, takže obavy o to, jestli budete mít dostatek financí, jsou jistě namístě. Pojďme se ale podívat na to, jak dlouho vyřízení hypotéky trvá…

Při vyřizování hypotéky jednejte s rozvahou!

Pokud se pro hypotéku rozhodnete, rozhodně nikam nespěchejte. Vše je nutné promyslet. První fáze – tedy zjišťování možností, kde a za jakých podmínek můžete hypotéku získat je nejdelší. Vyplatí se vám, pokud se podíváte na nabídky jednotlivých bank a zjistíte si, která by mohla být pro vás nejvýhodnější. Všímejte si především úrokové sazby a různých přidružených poplatků. Tyto položky se totiž v různých bankách liší. Pokud si nevíte rady, vyplatí se vám, pokud si necháte poradit od finančních poradců. Tato fáze může trvat i několik týdnů, ale rozhodně se vyplatí. Díky detailní analýze může být nejlevnější hypotéka možná i pro vás.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Jednání s bankou a shánění dokumentace

Pokud máte vybráno, bude vás čekat jednání v bance. I tato fáze je poměrně dlouhá a to především proto, že budete muset sehnat všechny dokumenty, které jsou k poskytnutí hypotečního úvěru potřeba. Předložit musíte například potvrzení o výši příjmů, doklady o půjčkách, výpis z katastru nemovitostí, možná také znalecké posudky, životní pojištění a další. Délka této fáze se odvíjí od toho, jak budete při vyřizování rychlí vy. Nezáleží na tom, jestli je to hypotéka Pardubice, hypotéka Brno, Ostrava nebo kdekoliv jinde, vždy musíte být pečliví a postupovat s rozvahou.

Kdy přijdou peníze?

Pokud máte všechny potřebné dokumenty (včetně podepsané smlouvy o budoucí kupní smlouvě), předáte je do banky. Různé banky mají daný různý čas na jejich posouzení. Zpravidla je to týden až deset dní. Některé banky poskytují i expresní vyřízení do tří dnů, za to je ale nutné si připlatit. Pokud bude vše v pořádku, dostanete po této době peníze.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *