Využíváte ve své domácnosti plyn? Ušetřete za něj tím, že si najdete společnost mající nejlevnější plyn na trhu. Na možnosti úspory tímto způsobem byste měli myslet, především topíte-li plynem.

Cena plynu

Budete-li si hledat společnost, která má nejlevnější plyn, zaměřte se na cenu plynu za m3. Spotřebu plynu můžete v domácnosti pozorovat na plynoměru. Nedaří se vám na faktuře najít údaj v m3? Je to tím, že na ní dodavatel uvádí spotřebu v kWh.

Není však složité si tuto jednotku převést na m3. Je na to jednoduchý koeficient – 1 m3 = 10,55 kWh. Tento koeficient by měl být i na vaší faktuře za odebraný plyn.

Znáte-li cenu plynu vaší dodavatelské společnosti, můžete ji porovnat s jinými dodavateli. Je jich velké množství. Pro snadnější porovnání je možné použít online kalkulačky, které srovnají jednotlivé nabídky za vás a často vám rovnou vyhodnotí, kdo je pro vás nejlepší a kolik byste mohli s novým dodavatelem ušetřit.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Topení plynem

Náklady na plyn stoupají, pokud si doma zajistíte topení plynem. K tomuto kroku však přistupují mnozí, protože vytápění plynem má své výhody. Mezi ty hlavní patří vyšší energetický obsah (v porovnání s tuhými palivy), ekonomická výhodnost, vysoká výhřevnost, jednoduchá obsluha a topení zemním plynem je také šetrnější k přírodě.

Chcete-li začít topit plynem, je třeba si zakoupit kotel. Vybírejte ho pečlivě. Vyrábí se různé modely.

A na kolik vás vyjde elektřina?

Snažte se šetřit nejen na plynu, ale i na elektřině. Cena elektřiny za kWhregulovanou a neregulovanou složku. Při výběru nového dodavatele vás bude zajímat především neregulovaná složka, kterou je možné výběrem ovlivnit. Regulovaná je daná Energetickým regulačním úřadem a je pro všechny stejná.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *