Hypotéka na družstevní byt se používá k úvěrového financování při koupi družstevního bytu. V samotném článku se dozvíte více hypotékách na družstevní byty.

Hypotéka na družstevní byt obecně

Pokud si budete kupovat družstevní byt, tak si koupíte v postatě podíl v družstvu, které bytu spravuje. Nejde tedy o osobní vlastnictví. Proto se také nemůže použít klasická hypotéka jako u bytů do osobního vlastnictví. Ale musí se využít hypotéka na družstevní byt určena přímo pro financování družstevních bytů pomocí hypotéky.

Možnosti hypotéky na družstevní byt

Hypotéka na družstevní byt na družstevní byt může být v různých podobách. Tyto podoby si postupně představíme níže. Vždy může být vhodná jiná varianta úvěrového financování, proto je dobré se poradit s nějakým specialistou na hypotéky.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Předhypoteční úvěr na družstevní byt

Pokud budete kupovat družstevní byt, ale více že se bude převádět do 1 roku do osobního vlastnictví. Tak pak můžete využít tzv. předhypoteční úvěr. Tento úvěr překlene dobu, než převedete dům do osobního vlastnictví. Je tam však jasná podmínka, že družstevní byt musí být převeden do osobního vlastnictví maximálně do 1 roku. Potom co byt úspěšně převedete do osobního vlastnictví, tak získáte klasickou hypotéku na bydlení.

Úvěr ze stavebního spoření na družstevní byt

Pokud by vám stačila na váš družstevní byt menší částka, tak je výhodné využít úvěr ze stavebního spoření. Při menším úvěru nemusíte ručit nemovitostí a byly by to tedy velmi elegantní varianta pro pořízení družstevního bytu.

Hypotéka na družstevní byt – kdo je poskytuje

Hypotéka na družstevní byt není tak častá a tak ne neposkytují všechny hypoteční banky. Vypíšeme vám hypoteční banky, které mají ve své nabídce i hypotéku na družstevní byt:

  • Hypoteční banka
  • Česká spořitelna

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *