Chcete si zakoupit rodinný dům a nemáte našetřené peníze? Jednou z možností je úvěrové financování pomocí klasické hypotéky na bydlení. Hypotéku je možné využít i v případě, že si budeme rodinný dům stavět vlastními silami svépomocí.

Rodinný domek

Rodinný domek je ideálním životním prostorem pro každou rodinu. Většina lidí ve městě po čase zjistí, že je v bytě málo životního prostoru a že tam nejde dlouhodobě dobře žít. Mnoho rodin má tedy sen přesunout se a přestěhovat se do rodinného domu. Dnes už není potřeba mít všechny peníze našetřené, může nákup domu financovat pomocí klasické hypotéky. Hypotéky nabízejí hypoteční banky.

Hypotéka na koupi rodinného domu

Někteří lidé si nechtějí stavět rodinný dům a raději si koupí již hotový rodinný domek. V tomto případě můžete využít klasické hypotéky. Na poli hypotečních bank je dnes docela velká konkurence a díky tomu jsou roční úrokové sazby u hypoték docela nízko. Najprve bude nutné spočítat jak vysokou hypotéku budeme vlastně potřebovat, dobré je také vědět kolik peněž za dům budeme moci zaplatit v hotovosti. Je třeba se také zamyslet ohledně délky fixace hypotéky.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Jak dlouhou zvolit délky fixace u hypotéky?

Většina lidí chce mít co nejnižší splátku a tak volí delší splatnost hypotéky (20 let, 25 let, 30 let či dokonce 35 let). Je však třeba počítat s tím, že čím delší hypotéka tím větší částku ve finále přeplatíte hypoteční bance. Krátší hypotéka (3 roky, 5 let, 8 let či 10 let) vás tedy vyjde o dost levnější, protože nebudete roční úroky hypotéky platit tolik úroků. Pro každého se však hodí jiná délka fixace, to si musíte rozhodnout samy.

Hypoteční úvěr na stavbu rodinného domu svépomocí

Hypoteční úvěr můžete využít i v případech, kdy si chcete rodinný domek postavit samy svépomocí. Jen nedostanete peníze hned na začátku, ale peníze budete muset z hypotéky čerpat postupně. Vždy doložíte faktury a ty vám budou proplaceny. Je to komplikvanější, ale jde to. Výhodou je, že si můžete domek postavit tak jak se vám to bude nejvíce líbit.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *