Pokud chcete začít spořit, tak vám v dnešním článku představíme nejvýhodnější prostředky, které můžete využít pro spoření a zhodnocování svých volných peněz.

Příprava na horší časy

Vždy by jsme měly myslet na to, že jednou za čas mohou přijít horší časy. Na tyto horší časy by jsme si měly každý měsíc odkládat určitou finanční částku. Budete mít pak vytvořenou finanční rezervu a budete se pak cítit mnohem více bezpečně. Velikost rezervy záleží na tom, jak velké jsou vaše měsíční výdaje. Měly by jste však mít našetřeno alespoň 6x měsíční výdaje.

Spořáky

Era vkladních knížek pomalu končí, dnes už jsou oblíbené zejména spořící účty. České banky se doslova předhánějí v tom, která banka nabídne spořící účet s vyšším zhodnocením. A to je jen dobře pro Českého klienta. Výhodné spořící účty nabízejí zejména banky, které nově vstoupily na Českých trh. Pro výběr spořícícho účtu se podívejte na web spořící účty srovnání, je tam vždy aktuální srovnání spořících účtů.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Termínáky

Pokud se vám zdá roční zhodnování ročních vkladů u spořících účtů malé, tak můžete vyzkoušet ještě termínované vklady. Termínované vklady vám mohou nabídnout o něco větší roční úrok. Jeho vyšší se liší podle délky fixace. Po dobu této fixace, nemůže z termínovaného vkladu vybírat bez sankcní žádné peníze. Mezi termínované vklady s nejvyšším výnosem patří zejména termínované vklady od kampeliček (nemusíte se bát, peníze jsou tam také pojištění do výše 2 500 000 Kč).

Spořící účty a termínované vklady

Spořící účty jsou dobré v tom, že peníze tam nejsou vůbec nijak vázané a to znamená, že můžete peníze kdykoliv přeposlat jinam. Termínované vklady jsou lepší v tom, že je tam vyšší úroková sazba. Pro někoho mohou být dobré v tom, že nemohou peníze vybrat. Doporučuji web termínované vklady srovnání pro srování termínovaných vkladů.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *