Výpočet hypotéky na bydlení nám umožnují různé webé kalkulačky, které mají na svých webech umístěné hypoteční banky, stačí zaít na jejich stránky. V článku se dozvíte více o výpočtu hypotéky na bydlení.

Snadný výpočet hypotéky na bydlení pomocí kalkulačky

Díky internetu můžete provést výpočet hypotéky na bydlení velmi jednodušše. Stačí zadat vstupní data, tedy hodnotu nemovistosti, výši vašeho úvěru, procentní sazba a už vám to ukáže komletní výpočet hypotéky na bydlení. To vše jednodušše, ale hlavně velmi rychle. Výpočet hypotéky na bydlení je u každé hypoteční banky zcela jiný, proto je důležitý vždy si najít konkrétní hypoteční banku a na jejich stránkách provést konkrétní výpočet hypotéky na bydlení.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Co ovlivňuje výpočet hypotéky na bydlení ?

Na výpočet hypotéky na bydlení má vliv více faktorů. Důležitá jsou vstupní data, která do kalkulačky zadáte, jedná se o cenu nemovitosti, výše hypotečního úvěru. Velmi důležitá je procentní roční sazba, tato sazba se pořád mění a není stále. Důležitá je také doba fixace vaší hypotéky. Fixace vám zaručuje právě neměnnou roční úrokovou sazbu po dobu trvání fixace. Po konci fixace se může úrok snížit, nebo také zvýšit (většinou se úrok opravdu zvyšuje, někdy i dost výrazně). Ale pokud budete po konci fixace nespokojeni s nabídkou své současné hypoteční banky, můžete využít nabídky jiné hypoteční banky a svou hypotéku refinancovat. V dnešní době je už to docela běžné a je to i jednoduché, hodně toho za vás vyřídí vaše nová hypoteční banka.

Výpočet hypotéky na bydlení – hypoteční banky

Výpočet hypotéky na bydlení a hlavně samotné vzití hypotéky berte jen u hypotečních bank. Nabízí nejlepší podmínky, s kterými se nebankovní společnosti nemohou vůbec rovnat. Nabídky hypotečních bank se v průběhu roku mění, proto zde uvádíme seznam hypotečních banka a na jejich stránkách můžete sledovat jaké zrovna nabízí hypotéky na bydlení.

  1. Poštovní spořitelna
  2. GE Money Bank, a.s.
  3. UniCredit Bank Czech Republic, a.s.
  4. mBank
  5. Československá obchodní banka, a. s.
  6. Komerční banka, a.s.
  7. Volksbank CZ, a. s.
  8. LBBW Bank CZ a.s.
  9. Wüstenrot hypoteční banka a.s.
  10. Česká spořitelna, a.s.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *