Kontokorentní úvěr a kreditní karty patří v současné době mezi velice hojně využívané bankovní služby. Řadí se vlastně do kategorie půjček, i když jsou svou povahou dost odlišné. Podíváme se na rozdíly, které jsou mezi kontokorentem a kreditní kartou a představíme si jejích základní charakteristiky. Na základě nich si ukážeme, která z variant je výhodnější.

Jednoduchý způsob zisku peněž je dostupný téměř pro každého

Kreditní karty a kontokorent jsou velmi výhodné v tom, že jsou většinou dostupné téměř pro každého. Banky například nabízejí kreditní karty k zřízení účtu nebo podle obratu na všem účtu. Banka přitom nevyžaduje, aby vám na účet chodily závratné částky. Většinou stačí, že vám na účet chodí alespoň něco. Podobně je to i s kontokorentem. Ten většinou banky zřizují svým stálým klientům. Nemusí to ale být nutně pravidlo. Z tohoto pohledu jsou kontokorent i kreditní karta poměrně snadným způsobem, kde vzít peníze.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Jaké výhody a nevýhody má kreditní karta?

Velká výhoda kreditní karty je v tom, že se nemusíte vlastně starat o to, kolik peněz máte na účtu. Kreditní karta funguje jako kata od běžného účtu. S kreditní kartou vlastně čerpáte peníze banky. Výhodné také je, že pokud platíte kreditní kartou, často můžete využívat i různých slevových bonusů. Důležité je také vědět, že existuje rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. S debetní kartou čerpáte totiž peníze vlastní. Nevýhodu kreditní karty může být vysoký úrok, který musíte splácet v případě, pokud peníze na kartu nevrátíte v bezúročném období.

Jaké výhody a nevýhody má kontokorent?

Podstatou kontokorentu je, že můžete peníze ze svého účtu čerpat do mínusu. Banka vám může poskytnou kontokorentní úvěr v řádu tisíců i desetitisíců. Výhodné je, že platíte vždy úrok z částky, kterou jste vyčerpali. Pokud do mínusu nejdete, neplatíte žádný úrok. Úroky také nebývají vysoké. Nevýhodou je, že musíte kontokorent splatit alespoň jednou ročně. Jinak vám ho banka může zrušit.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *