V článku si podrobněji rozebereme jak by jste měly správně postupovat při porovnání hypoték. Díky tomu pak můžete získat nejvýhodnější a nejlevnější hypotéku. Pojďme tedy na to!

Jak velkou hypotéku si budete brát ?

Pro porovnání hypoték je důležité vědět, jak velkou částku budete potřebovat na vaše bydlení. To pro vás nebude vůbec žádný problém. V dnešní době se moc neposkytují 100 procentní hypotéky a tak je třeba mít i nějaké našetřené peníze a z nich investovat část nákupu či stavby vlastní nemovitosti.

Na jak dlouho zafixovat hypotéku ?

Hodně lidí váhá okolo toho na jak dlouho mají zafixovat svoji hypotéku. Fixace hypotéky vám dává jistotu, že po dobu fixace se nemůže změnit výše ročního úroku. Máte tak zafixovaný příslušný roční úrok. Změna úroku je možná až po skončení fixace. Po skončení fixace můžete celou hypotéku pohodlně doplatit nebo refinancovat k jiné bance. Refinancování hypoték je v Česku stále více oblíbené.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Porovnání hypoték na internetu

V dnešní době už není potřeba obíhat kamenné pobočky hypotečních bank. Můžete využít webové hypoteční porovnávače, které vám pohodlně porovnají jednotlivé hypotéky za pár vteřin. Stačí pouze zadat příslušné vstupní údaje a pak už můžete jen vybírat z jednotlivých nabídek hypotečních bank.

Rady a tipy před tím než si vezmete hypotéku

Na závěr článku jsme pro vás připravily pár rad, na co myslet než si vezmete hypotéku:

  1. spočítejte si jak vysokou měsíční splátku si můžete dovolit
  2. zvažte délku fixace hypotéky
  3. zvažte jak dlouho chcete hypotéku splácet
  4. přemýšlejte dopředu o tom, jestli budete někdy chcíte hypotéku předčasné splatit.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *