Někdy se prostě stane, že už nemáme na splátku na hypotéku. Řekneme si jak by jste měly postupovat, pokud nemáte na zaplacení splátky hypotéky. Protože neplacení hypotéky se nevyplací a může skončit zabavením vaší nemovitosti, ve které v současnosti bydlíte.

Zkuste požádat o pomoc rodinu

Pokud zjisíte, že nemáte na zaplacení hypotéky. A může to být z různých důvodů. Často z důvodu ztráty stálé práce nebo díky dlouhodobé nemoci. Zkusil bych poprosit o pomoc v rodině. Někdo z rodiny vám peníze určitě bez úroku půjčí a vy mu je poté vrátíte nazpátek. To vám pomůže na pár splátek, ale hlavně je potřeba řešit to z dlouhodobého pohledu, aby jste už měly na splácení hypotéky.

Sepište si jak jste vlastně na tom

Vždy je důležité vědět přesně, jak jsem na tom. Je třeba tedy sestavit přibližný finanční plán. Postačí vám papír a nějaká tužka. Na jednu stranu papíru budeme sepisovat všechny měsíční příjmy. Dělejte to pěkně po položkách, například plat žena, plat muž atd. Příjmy sečtěte. Na druhou stranu budete zase sepisovat vaše měsíční výdaje. Opět po položkách. U výdajů to bude složitější a je třeba delší sledování a zapisování. Na závěr od příjmů odečtete výdaje a hned vidíte jak jste na tom. Uvidíte kolik vám chybí peněz. Základ je vědět jak na tom vlastně jsem.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Zvýšení příjmů nebo snížení výdajů

Pokud nám chybí peníze v našem rozpočtu, tak máme dvě možnosti. Buď nějakým navýšíme naše měsíční příjmy nebo budeme muset snižovat měsíční výdaje. Příjmy můžeme zvýšit díky nějaké brigádě, případě můžeme dělat přesčasy v práci pokud je to v práci možné. Případně můžete využít i dalších možností výdělků. Někdy je možné také snižovat výdaje. Říká se, že vždy je možné ušetřit alespoň 10 procent.

Neplacení hypotéky se nemusí vyplatit

Měly by jste určitě počítat s tím, že pokud nebudete platit hypotéku, tak vám může hypoteční banka hypotéku zesplatnit a vy budete muset pak hypotéku zaplatit celou zaráz! To by znamenalo, že by jste musely prodat vaši nemovitost a tím zaplatit hypotéku. Někdy však nestačí ani prodej nemovitosti, protože ceny nemovitostí šly dolů.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *