Vyvázání z hypotéky se dělá zejména u lidí po rozvodu, kdy se chce jednat z partnerů vyvázat z hypotéku. Případně dojde k převedení hypotéky pod někoho jiného.

Kdy je potřeba vyvázání z hypotéky ?

Vyvázání z hypotéky se využívá zejména, kdy například manželé měly spolu hypotéku a byly tedy společně dlužníky. Po rozvodu se manželé dohodnou, že dům a hypotéku si přenechá jeden z nich a ten druhý mu zato zaplatí odškodné. Ten druhý chce být vyvázát z hypotéky, aby po něm hypoteční banka nemohla požadovat v případě nesplácení placení splátek.

Vyvázání z hypotéky není tak lehké

Zvláště v dnešní době jsou hypotenčí banky opravdu hodně opatrné a tak většinou nechtějí o vyvázání z hypotéky vůbec slyšet. Přece jen je pro ně větší jistota, když mají dva spoludlužníky, kteří ručí za řádné splácení hypotéky. A hypotéka má na to právo, takže s tím často nic neuděláte.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Někdy pomůže najít jiného spoludlužníka

Některé hypoteční banky mohou slyšet na to, že místo vyvázené osoby by jste našly jiného bonitního ručitele, který by se tam napsal nově jako spoludlužník. Zde je velká šance, že by vám to mohly schválit. Nový spoludlužník však musí mít dostatečně měsíční příjmy a nesmí mít záznam v registru dlužníků. Ale takového spoludlužníka je v dnešní době docela těžké najít.

Řešením může být také prodej nemovitosti

Někdy může být dobrým řešením prodej nemovitosti, díky tomu získáte peníze, které použijete na doplacení hypotéky. A zbytek peněz si rozdělíte na půlky. Často to je také jediné řešení. Ale neplatí to v případě, že si chcete nemovitost nechat a jeden z partnerů v ní chce bydlet.

Do komentářů piště vaše zkušenosti s vyvazováním z hypotéky.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *