Řekneme si více o kalkulaci hypotéky. A dozvíte se jak vypočítat hypotéku neboli hypoteční úvěr.

Kalkulace hypotéky

Před tím, než si hypotéku na bydlení vezmeme, tak je důležlité provést důkladnou kalkulaci hypotéky. Přece jen hypotéku si bereme na hodně let a je to velké životní rozhodnutí. Protože hypotéka se obvykle splácí desítky let, takže to je určitě velký životní závazek.

Jak vypočítat hypotéku?

Před tím než si tedy vezmete hypotéku až už na městský byt či rodinný dům, tak by jstě měly provést důkladné propočty. A to zejména propočty vašich financí, ale také propočty hypotéky. Určitě se tomu vyplatí věnovat nějaký ten čas a v budoucnu vám to může ušetřit hodně starostí. Takže jdeme na to.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Zjištění naší finanční situace

V pravním bodě se zaměříme na vaše osobní finance. Je třeba si udělat určitý přehled, jak na tom s finacemi jste. Takže bude potřeba si to sepsat na papír nebo do počítače. Začnete soupisem vašich měsíčních příjmů. Vždy pište po jednotlivých položkách, třeba práce manžel, práce manželka, úroky, pronájmy atd. Pak jednotlivé položky příjmů sečtěte a máte celkové příjmy. A teď jdeme na měsíční výdaje, ty jsou trošku těžší. A vyžadují měsíční sledování. Výdaje opět rozepisujeme po jednotlivých položkách např. jídlo, zábava, auto, kultura, dovolená atd. I roční výdaje je třeba rozpočítat na měsíční výdaje. Na konci jednotlivé výdaje sečteme a máme celkové výdaje. Teď o celkových měsíčních příjmů odečteme celkové měsíční výdaje a máme naší měsíční bilanci. Podle toho, pak můžete odvodit jak velkou splátku hypotéky si můžete dovolit splácet. Samozřejmě se tam musí nechat dostatečná rezerva.

Provedení kalkulace hypotéky

V dnešní době je provedení kalkulace hypotéky docela snadné. Stačí zajít na stránky vámi vybrané hypoteční banky a ta tam bude mít hypoteční kalkulačku. Může se tak rychle provést orientační kalkulace hypotéky. Dozvíte se tak jak velkou hypotéku si můžete dovolit, aby se vám to vyšlo do měsíční splátky.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *