Projdeme si jednotlivé body co všechno musíte splnit, aby vám hypoteční banka byla ochotna schválit vaši hypotéku.

Nesmíte být v registru dlužníků

Pokud chcete získat hypoteční úvěr, tak nesmíte být zapsaní v žádném z registru dlužníků (ať už to je bankovní registr dlužníků nebo registr dlužníků SOLUS). Hypoteční banky jsou opatrné a nechtějí půjčovat své peníze lidemm, kteří měly již problémy se splácením svých dřívějších úvěrů a půjček. Proto lidé se zápisem v registru dlužníků nemají u hypotečních bank šanci získat hypotéku. Musejí jedině čekat, až jim bude záznam z registru vymazán a to trvá minimálně 3 roky.

Musíte mít dostatečné vysoké příjmy

Aby jste mohly získat hypotéku, tak je také třeba mít dostatečně vysoké příjmy. Pokud budete na hypotéku se svým partnerem(kou) je možné mít o něco nižší příjmy. V případě jednotlivce je třeba mít vyšší příjmy. V případě, že jste zaměstnaní tak své příjmy budete dokládat pomocí potvrzení o výši příjmů. To vám vydají u vás v zaměstnání ve mzdové účtarně. Složitější to mají OSVČ, kteří musejí doložit 2x poslední daňová přiznání. Začínajicí podnikatele, tak často nemají šanci získat hypotéku u hypotečních bank.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Ochota ručit nemovitostí

Jestli chcete získat v Česku hypotéku, tak budete muset ručit vaší nemovitostí, kterou si chcete koupit. Takto prostě hypotéky fungují. Že hypotéka je vždy ručená nějakou nemovitostí. Typicky je to ta nemovitost, kterou si budeme zrovna kupovat. Můžeme ručit také rodinným domkem, městským bytem, firemním areálem či chatou.

Připravte se dobře na vyjednávání

Poté co si vyberete určitou hypotéku u hypoteční banky, tak je čas na schůzku na kamenné pobočce hypoteční banky. Tam máte přiležitost ještě vyjednávat, počítejte však s tím, že bankéři jsou opravdu hodně dobře vyškolení a nedají se oblafnout jen tak. Ale zkuste úrokovou sazbu a další poplatky nastavit tak, aby pro vás byly co nejvýhodnější. Zkuste vyjednávat, určitě se vám to vyplatí a může vám to ušetřit opravdu hodně peněz.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *