Řekneme si co je potřeba k hypotéce. Co si musíte obstarat a co musíte splnit, aby jste mohly získat hypotéku. To se dozvíte v tomto článku.

Dostatečně vysoké příjmy

Aby jste v dnešní době získaly hypotéku, tak musíte mít dostatečné příjmy. O něco snadnější když o hypotéku žádá manžel a manželka, tam se příjmy sčítají a hned je to jednoduché. Zato samotný jedince musí mít vysoké příjmy, aby mohl hypotéku opravdu získat. Při žádosti o hypotéku je třeba zajistit potvrzení o výši vašich příjmů, ty vám vydají na mzdové účtarně ve vašem zaměstnání.

Odhad kupované nemovitosti

Pokud kupujete již postavenou nemovitost, tak se musí udělat také odhad na cenu této nemovitosti. Často si odhadce vybere sama banka. A je jedno jestli se bude jednat o městský byt nebo rodinný dům na vesnici. Tento odhad si většinou musíte zaplatit celý samy.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Čistý registr dlužníků

Aby jste mohly získat hypotéku, tak je určitě potřeba aby jste měly čistý registr dlužníků. Do registru dlužníků se někteří lidé dostaly protože například včas nezasaly platbu za mobilní telefon nebo zaslaly pozdě splátku na leasing. Pokud však nemáte registr dlužníků tzv. „čistý“, tak hypoteční úvěr u hypotečních bank nemáte šanci získat.

Ručení nemovitosti

U hypotéky musíte také ručit nemovitostí, ve většině případů se ručí nakupovanou nemovitostí. To už je u hypotéky taková klasicka. Banka bude mít zástavní práva zapsané také na katastru nemovitostí, v případě nesplácení hyptéky, by jste tak mohly následně o svoji nemoviost velmi snadno přijít.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *