Dozvíte se co je to předhypoteční úvěr a jak funguje a na co se v praxi používá. Předhypoteční úvěr dnes poskytují všechny větší hypoteční banky.

Předhypoteční úvěr: co je to?

Předhypoteční úvěr je dobrý v tom, že nemusíte ručit žádným zástavním právem za nemovitost. Proto se také tento předhypoteční úvěr využívá zejména při koupi družstevního bytu (byt je v družstevním vlastnictví), ale také v případech kdy je uskutečňovaná privatizace obecních bytů. Využijete ho všude tam, kde nemůžete ručit zástavním právem nemovitosti.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Další možnosti využití

Předhypoteční úvěr se dále může využít také na stavbu rodinného domku svépomocí. Přesněji na rozjezd stavby domku, dokud nemůžeme rodinný dům zapsat katastru nemovitostí a nemůme tak využít klasickou hypotéku. Využívá se to také pro různé EKO stavby, které nemůžeme rozestavěné zapsat do katastru nemovitostí.

Jak vysoký roční úrok bude u předhypotečního úvěru ?

Je potřeba počítat s tím, že samotný předhypoteční úvěr bude o dosti dražší než normální hypoteční úvěr. V současné době se průměrně úroková sazba u předhypotečního úvěru pohybuje asi okolo 9 procent ročně.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *