Spousta lidí rozmýšlí o tom, na jak dlouho mají zafixovat svoji hypotéku. Můžete se rozhodnout pro krátkou fixaci hypotéky nebo pro dlouhou fixaci vaší hypotéky.

Co to je fixace hypotéky ?

Po dobu fixace hypotéky se vám nemůže změnit úrokovou sazba, proto dopředu víte, jak vysoké budou vaše měsíční splátky po dobu fixace. Po dobu fixace nemůžete hypotéku většinou bez sankcí doplatit, to je naopak možné po skončení fixace. Po skončení fixace můžete hypotéku bez sankcí a pokut zdarma doplatit. Je tedy třeba vždy zvolit správnou délku fixace hypotéky.

Nejčastější délka fixace hypotéky

V České republice si lidé hypotéku nejčastěji zafixují na 3 roky nebo na 5 let. Někteří lidé napopak volí hodně krátké fixace hypotéky (1 rok, 2 roky), nebo delší dobu fixace hypotéku (8 let, 9 let, 10 let, 15 let, 20 let).

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Krátká doba fixace

Krátkou dobu fixace hypotéky využijete v případech, kdy počítáte s tím, že budete moci hypotéku rychle doplatit. Počítáte s tím, že vyděláte a našeříte dostatek peněz a díky tomu doplatíte hypotéku a díky tomu se zbavíte velkého závazku (hypotéky).

Dlouhá doba fixace

Delší doba fixace hypotéky je vhodná zejména pro lidi, kteří chtějí mít dopředu jasné, jak vysoké splátky hypotéky budou platit. Nechtějí aby se jim z ničeho nic mohl zvednout úrok u hypotéky a tím pádem i vyšší splátky hypotéky. Tito lidé proto tedy volí raději delší fixaci hypotéky. Vhodné pro ty, kteří nebudou chtít předečasně doplatit hypoteční úvěr.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *