Hypotéky na bydlení jsou v ČR nejvíce rozšířenou možností financování vlastního bydlení. Hypotéky na bydlení představují zajímavou možnost jak se dostat k vlastními bydlení. Hypotéky na bydlení dále rozebíráme v článku.

Hypotéky na bydlení – vlastní bydlení

Hypotéky na bydlení jsou v dnešní době často jedinou možností jak se dostat k vlastními bydlení a konečně se osamostatnit. Výhodu mají ti, kteří měli bohaté rodiče a ti jim mohli koupit byt a nemuseli si tak brát žádné hypotéky na bydlení a věřte, že to opravdu usnadní start do života. Podobně může zafungovat například dědictví po babičce atd. My kteří jsme takové štestí neměli máme dvě možnosti, buď si na byt našetřit, což je v dnešní době velmi těžké, ba skoro pří nemožné, také proto hodně lidí využívá hypotéky na bydlení, která nabízí solidní úrok a získáme vlastní nemovitost.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Bankovní hypotéky na bydlení

Hypotéky na bydlení si jednoznačně berte vždy jen u klasických bank, na nebankovní společnosti zapomeňte ty nabízí mnohem méně aktraktivní úrokové podmínky. Hypotéky na bydlení u bank mají roční úrokovou míru okolo 5 procent, což je slušné. Hypoteční banky se v dnešní těžké době předhánějí, která hypotečná banka nabízí lepší úrok. Pak mohou být jednoznačně spokojeni klienti, protože výsledkem je snižování úrokových sazeb u hypotéky na bydlení. Hypotéky na bydlení jsou také výhodné v tom, že získáte vlastní nemovitost. Je to úplně jiná dimenze než například platit nájemné. Nájemné platíte každý měsíc a byt stejně nikdy váš nebude.

Co je potřeba u hypotéky na bydlení

Hypotéky na bydlení si žadají aby vám v podbě braní hypotéky bylo více než 18 let, důležité je abyste také nebyly moc staří, v době poslední splátky by vám mělo být méně než 70 let. Dům či byt, který si budete kupovat musíte také pojistit, proti případné škodě. Častokrát je nutné i životní pojištění.

Hypotéky na bydlení poskytují hypoteční banky

Hypotéky na bydlení poskytují dle platných zákonů České republiky hypoteční banky. Níže najdete seznam některých z nich, můžete si pak jednodušše dohledat jejich webovky. Takže seznam hypotečních bank:

  • Česká spořitelna, a.s.
  • Wüstenrot hypoteční banka a.s.
  • LBBW Bank CZ a.s.
  • Volksbank CZ, a. s.
  • Komerční banka, a.s.
  • Československá obchodní banka, a. s.
  • mBank
  • UniCredit Bank Czech Republic, a.s.
  • GE Money Bank, a.s.
  • Poštovní spořitelna

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *