Vzít si hypotéku je velké životní rozhodnutí. Je třeba si také hypotéky mezi sebou pěkně porovnat, v tom nám pomůže srovnávač hypoték. Můžeme tak zjistit, které hypoteční banky nabízejí nejnižší úrokové sazby.

Hypotéka na první bydlení

Hypotéka se velmi často používá na financování prvního bydlení. Chceme se odstěhovat od rodičů a začít žít se svoji přítelkyní (přítelem) a tak si vezmeme hypotéku, aby jsme mohly bydlet ve vlastním. Málo kdo totiž dokáže v dnešní době našetřit, tak obrovskou sumu, aby si mohl dovolit financovat první bydlení, pouze z našetřených peněz. A proto jsou lidé nuceni využít hypotéku.

Srovnávače hypoték pro porovnání sazeb

Když si bereme hypotéku, tak by byla určitě blbost, brát si hypotéku u první banky. To by byla chyba a určitě to nedělejte. Chovejte se jako sebevědomý klient a pěkně si mezi sebou nabídky porovnejte. Získáte tak opravdu tu nejvýhodnější hypotéku, která bude nejlepší potřeby. Né vždy však musí být nejlevnější hypotéka nejlepší, je třeba také sledovat různé poplatky a další náležitosti, které s hypotékou nějakým způsobem souvisí.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Jaké parametry jsou u hypotéky důležitá?

Důležitá je samozřejmě roční úroková sazba hypotéky. Roli hraje také způsob splácení. Může se také zvolit délka fixace hypotéky, kdy po tuto dobu bude splátka hypotéky zafixovaná a nemůže se tedy měnit výše splátky za hypotéku. Lidé většinou volí fixace na 3 roky nebo fixaci na 5 let. Někteří lidé si ale nechají hypotéku zcela bez fixace. Pak se může hypoteční sazba kdykoliv změnit. Je třeba také sledovat poplatky a další věci.

Srovnávač hypoték na internetu

Srovnávač hypoték vám pomůže srovnat si během chvilky všechny hypotéky na trhu. Chce to pouze zadat základní vstupní údaje. Jako je hodnota kupované nemovitosti, výše hypotéky. Bude vám pak vypočítáná měsíční splátka hypotéky a uvidíte i další informace. Během chvilky, tak může zjistit, u koho vás vyjde hypotéka nejlevněji. A ušetří vám tak každý měsíc nejvíce peněz.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *