Pokud chcete hypotéku, tak musíte splnit určité podmínky hypotečních bank, aby mohly dojít ke schválení hypotéky. V posledních letech banky přitvrdily a se schválením hypotéky má problém stále více lidí.

Hypotéka na vlastní bydlení

Pokud chtějí dnešní mladí lidé bydlet ve vlastním, tak si musejí často vzít hypotéku. Nemají tak vysoké platy, aby si dokázaly postupně na bydlení našetřit. Pomocí hypotéky tak na bydlení mohou dosáhnout a postupně je pak mohou splácet v měsíčních splátkách. Je třeba také myslet na to, že vás hypotéka zatíží na desítky let dopředu. Níže si řekneme co musíte splňovat, aby vám byla hypotéka opravdu schválena.

Nesmíte mít zápis v registru dlužníků

Pokud chcete aby vám byl schválen hypoteční úvěr u hypoteční banky, tak je nutné aby jste neměly negativní zápis v registru dlužníků. Do takového registru dlužníků se obvykle lidé dostanou tak, že měly problémy se splácením svých dřívějích půjček. Pokud máte zápis v registru, tak můžete počítat se zamítnutím a neschválením hypotéky.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Dostatečně vysoké měsíční příjmy

Pro Hypo je důležité mít také dostatečně měsíční příjmy. Příjmy je také nutné vždy doložit pomocí potvrzení o příjmu. To vám vystaví u vás v práci. U podnikatelů a OSVČ se prokazují příjmy pomocí daňového přiznání. Banky většinou vyžadují minimálně 2x poslední daňová přiznání. Začínajicí podnikatelé tedy často nemají šanci hypotéku získat.

Další podmínky

Pokud chcete hypotéku, tak musíte být také ochotni ručit nemovitostí. To už se však bere jako samozřejmost. To je vlastně naprosto základní podmínka pro hypotéku.

Rady při braní hypotéky

Na závěr přidáváme pár rad, které se budou hodit při braní hypotéky:

  • udělejte si finanční plán – a spočítejte si jak velkou měsíční splátku si můžete dovolit každý měsíc splácet
  • využijte srovnání – porovnete si mezi sebou jednotlivé hypotéky a najděte pro vás tu nejvýhodnější hypotéku. Existují také různé webové srovnávače.
  • nechte si rezervu – při volbě výše měsíční splátky si tam vždy nechte dostatečnou rezervu. Nikdy nevíte, co se může stát.
  • nikdy neberte první nabídku – a snažte se o podmínkách hypotéky vyjednávat. Je chybou, že lidé často vezmou hned první nabídku. Vaše iniciativa vám tady můžete ušetřit hodně peněz. Takže se určitě nebojte.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *