Převzetí hypotéky znamená, že hypotéku od někoho převezmete. Přesněji od něho převezmete byt či rodinný dům a pak budete muset doplatit i zbytek leasingu. Samotný doplatek bude v různé výši.

Přenechání hypotéky

Hypotéku chce někdo přenechat hlavně v případech, kdy prostě nemá na splácení hypotéky a nebo ho splácení této hypotéky nadměrně zatěžuje. V dnešní době už to není problém a ani samotné hypoteční banky se tomu nějak nebrání. Někdy můžete takto na svém bydlení docela hodně ušetřit.

Chci od někoho převzít hypotéku

Nabídky na převzetí hypotéky můžete dohledat na různých inzertních webech. Tam je dávají lidé, kteří již nezvládají splácení své hypotéky a chtějí se tak své hypotéky rychle zbavit. Často je možné o podmínkách dále smlouvat, hlavně o samotném finančním vyrovnání, které budete platit dosavadnímu majiteli.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Zkontrolujte si hypoteční smlouvu

Při převzetí hypotéky je třeba být opravdu důsledný a měly by jste si důkladně zkontrolovat hypoteční smlouvu. Smlouvu si pořádně pročtěte. Důležité je jaká je výše měsíční splátky, tak také roční úrok, doba fixace a další podmínky vyplívajicí z konkrétní úvěrové smlouvy.

Možná rizika

Je třeba si dávat hlavně pozor na různé podvodníky, kteří by vás chtěly pouze podvést. Je nutné si tedy vždy důkladně prověřit samotnou osobu, tak také nemovitost která se na vás bude převádět. Ať už to je byt či rodinný domek. O kontrole hypoteční smlouvy jsme mluvily již výše.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *