Aby vám byla schválena hypotéka na bydlení od hypoteční banky, tak musíte vždy splňovat určité podmínky. V článku se dozvíte jaké podmínky musíte tedy splnit, aby vám byla opravdu schválena hypotéka.

Hypotéka na vlastní bydlení

Dnešní doba je taková, že jen velmi malá část lidí si dokáže na bydlení našetřit v hotovosti. Většina lidí si nedokáže na vlastní bydlení našetřit a tak raději využíjí hypotéky. Možná by našetřily, ale to by už jim také mohlo být 40 let a musely by neustále bydlet u svých rodičů. Většina lidí tedy si raději pořídí vlastní bydlení na hypotéku a pak postupně tuto hypotéku desítky let umořuje.

Níže si řekneme, jaké podmínky musíte tedy splnit aby vám u hypotečních bank byla schválena hypotéka.

Dostatečně vysoké příjmy

U hypotéky je vždy nutné prokázat jak vysoké jsou vaše příjmy. Používá se k tomu potvrzení o výši příjmů. Pokud pracuje v zaměstnání, tak by jste měly mít stabilní pracovní místo a měly by jste mít dostatečný příjem. Většinou je potřeba mít alespoň 20000 Kč. U podnikatelů a Osvč je to často složitější. Musí doložit 2x poslední daňová přiznání. Podnikatelé, kteří uplaťnují výdaje paušálem mají potíže s tím, že jim pak vychází že mají malé příjmy. Je třeba tedy zvednout příjmy nebo uplaťnovat výdaje bez paušálů dle faktur.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Nesmíte být v registru dlužníků

Stále více lidí má potíž v tom, že mají zápis v registr dlužníků (existuje bankovní registr dlužníků i nebankovní registr dlužníků). Pokud budete žádat o hypotéku, tak hypoteční banka tento zápis při ověřování ihned uvidí a není pak žádná šance aby vám byla schválena hypotéka. Je tedy třeba své úvěry a půjčky splácet řádně, aby jste se nemohly nikdy dostat do registru dlužníků.

Alespoň nějaké naspořené peníze

Hodně vám ulehčí jednání, když nebudete požadovat stoprocentní hypotéku, ale budete mít nějaké našetřené peníze. Navíc díky tomu, půjde roční úrok o dost nižše. Samotný roční úrok zaláží také na délce fixace. Nejčastější je délka fixace na 3 roky nebo na 5 let. Na delší dobu podle mě nemá v dnešní době cenu hypotéku fixovat.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *