Řekneme si jak postupovat při vyřizování hypotéky. Jaké budou jednotlivé kroky při vyřizování hypotéky a jak vyřídit hypotéku.

Naše finanční situace

Prvním krokem ještě před vyřizováním hypotéky by mělo být reálné zhodnocení naší finanční situace. Měly by jsme si udělat tedy náš finanční plán. Vezmeme si papír a jednu stránku sepíšeme naše měsíční příjmy. Bereme to po jednotlivých položkách. Na druhou stranu papíru sepíšeme měsíční výdaje. Tyto měsíční výdaje opět rozepíšeme po položkách. Ve finále od příjmů odečteme výdaje a z toho pak můžeme usuzovat jak velkou splátku hypotéky si můžeme dovolit. Vždy je nutné si tam nechat dostatečnou rezervu.

Výběr u koho si vezmeme hypoteční úvěr (Hypo)

Teď si musíme vybrat u koho si tedy vezmeme hypotéku. Doporučuji se nespoléhat na různé webové srovnávače, které vám vyplivnou hotové srovnání. Raději se zajděte do jednotlivých bank a nechte si předložit jejich nabídky. Když máte nabídky pohromadě, tak je čas začít vyjednávat. Tlačte vybrané hypoteční banky k tomu, aby vám snižily úrokovou sazbu. Bankéři jsou ve vyjednávaní školení a prochází různými kurzy, ale nesmíte se nechat odbýt. Takové vyjednávání vám může ve finále za hypotéku v součtu ušetřit opravdu hodně velké peníze. Určitě se tedy vyjednávání nebojte.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Už máme vybranou hypoteční banku

U vybrané hypoteční banky je třeba dořešit všechny věci ohledně hypotéky. Na začátku budete muset prokázat výši vašich příjmů a budou se také dívat jestli máte čistý registr dlužníků. Budou se řešit věci ohledně zastavované nemovitosti, bude se také dělat odhad kupované nemovitosti atd. Musí se tedy vyřešit veškerá byrokracie, která je okolo hypotéky. A že jí není opravdu málo. Při vyřízení počítejte s tím, že to může trvat i 1 měsíc.

Už náš čeká jen splácení hypotéky

Po vyřízení hypotéky nás čeká už jen splácení hypotéky. Vždy po skončení fixace hypotéky můžeme hypotéku bezplatně doplatit nebo alespoň doplatit část hypotéky. Hypotéky můžeme také po skončení fixace refinancovat k někomu jinému. Hypotéka se musí splácet přesně podle splátkového kalendáře.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *