Hypoteční specialista neboli hypoteční bankéř je tu od toho, aby vám ve světě bankovnictví pomohl nejen s řešením vašeho bydlení. Podívejte se, co vlastně do kompetence hypotečního specialisty spadá.

Kdo je hypoteční specialista

Hlavní pracovní náplní hypotečního specialisty je zpracovávání návrhů hypotečních a jiných úvěrů. Hypoteční specialista tedy pro banku zajišťuje prodej, a vyřizuje agendu veškerých hypotečních a souvisejících produktů.

Čím se hypoteční specialista zabývá

Jak název napovídá, hypoteční specialista je tu především proto, aby zrealizoval úspěšný proces vyřízení hypotéky. Ale na starosti toho má mnohem víc: zabývá se nejenom hledáním řešení, jak vám pomoci zajistit financování vašeho bydlení, tedy nákupu bytu či domu. Hypoteční specialista také pomáhá vyřešit finanční situaci při rekonstrukci domu, bytu či chaty. Umí se také postarat o refinancování stávající hypotéky a poskytuje veškeré informace, které se týkají osobního bankovnictví. Je tedy jasné že hypotéční specialisté se musí dokonale orientovat ve světě financí i realit. Do jejich náplně práce patří zejména:

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:
  • jednání s bankovními ústavy,
  • péče o stávající i nové klienty,
  • zajišťování financování nemovitostí,
  • rozvoj obchodních aktivit ve svěřené oblasti,
  • vedení obchodních jednání s klienty společnosti,
  • poskytování poradenství v oblasti hypotečních úvěrů,
  • zpracování přidělených požadavků na vyřízení hypotéky,
  • spolupráce při zavádění nových produktů na trh a další běžná administrativa.

Hypoteční specialista má svůj program nabitý po celý den. Dopoledne obvykle probíhají týmové porady a poté přichází na řadu schůzky s klienty. Po uzavření kanceláře pro veřejnost se hypoteční specialista věnuje zpracovávání přijatých žádostí o hypotéky, případně telefonické „dolaďování“ detailů. A protože hypoteční specialista potřebuje ke své práci maximum informací, čekají jej pravidelná školení.

Hypoteční specialista je ceněný

Banky si pro vysoké odborné znalosti hypotečních specialistů velmi cení. Hypoteční bankéř totiž provází klienta od sepsání žádosti o hypoteční úvěr až po samotné čerpání a v jakémkoliv kroku si musí umět vědět rady. Dobře ví, že investice do bydlení je dlouhodobou investicí, kterou si klient musí s rozvahou promyslet, a proto musí přinést relevantní informace a dobrou radu.

Pro úspěšné vykonávání své odborné činnosti má hypoteční specialista poměrně široké kompetence. Hypoteční specialista má pravomoc k vyřízení žádosti o hypoteční úvěr i posouzení bonity klienta. Svým způsobem také odpovídá za případných rizika, která se splácením hypotéky souvisí. Proto je v jeho samotném zájmu doporučení nejvhodnějšího způsobu financování nemovitosti tak, aby se jednalo o nejprůchodnější cestu, kterou klient snadno zvládne.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *