Zajímají vás závazky, dluhy a další procesy oddlužení fyzických osob nebo nesplacené závazky subjektů? K dispozici je vám seznam dlužníků, který je k nahlédnutí zdarma. A možností je víc, než jste si možná mysleli.

Centrální registr dlužníku (CERD) k nahlédnutí zdarma

Systém, ve kterém je možné vyhledávat nesplacené závazky různých subjektů se jmenuje Centrální registr dlužníku (CERD). Je k dispozici k nahlédnutí online, a to všem zájemcům, podobně jako seznam dlužníků fyzických osob, který je také k dispozici zdarma. Na stránkách Centrálního registru dlužníků naleznete veškeré důležité dluhy, závazky a aktuální procesy oddlužení fyzických osob a firem. CERD kromě toho nabízí další online služby zdarma, jako monitoring dlužníků v insolventním registru, hodnocení firem a burza pohledávek.

Nebankovní registr klientských informací (NRKI)

Také nebankovní registr klientských informací (NRKI) funguje jako registr neplatičů a dlužníků zdarma. Tento registr je k dispozici nejen bankám, ale i dalším nebankovním společnostem. Jeho cílem je poskytovat věřitelům relevantní informace a podávat jim údaje typu bonita klienta, platební morálka nebo důvěryhodnost žadatelů o úvěr či půjčku.

Registr dlužníků Solus

Solus je zájmové sdružení právnických osob, jenž spravuje dva registry. Jeden pro fyzické osoby a druhý, pod označením Registr IČ, zveřejňuje fyzické i právnické osoby.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Registr dlužníků CBCB

Bankovní registr dlužníků CBCB je určen zejména pro bankovní instituce. I v tomto registru je možné snadno a jednoduše klienta ověřit. Na rozdíl od běžných negativních databází umožňuje registr dlužníků CBCB představit klienta i v pozitivním světle. Do tohoto registru je totiž klient zanesen vždy, pokud úvěr u některé z bank využil, což bankám při hodnocení chování klienta velmi usnadňuje rozhodování.

Jsem v seznamu dlužníků ( v registru), ale půjčku potřebuji

Pokud jste v seznamu dlužníků a máte zápis v registrech, situace se poněkud komplikuje, ale určitě není zoufalá. Na běžnou hypotéku nebo půjčku díky zápisům nedosáhnete, ale existují i jiná řešení.

Hypotéka bez registru

Hypotéka bez registru je v tomto případě přesně to, co hledáte. Banka totiž k záznamům v některém bankovním registru klientských informací nenahlíží. Ne všechny bankovní ústavy hypotéky bez registrů poskytují, ale i tak vám hledání nedá příliš práce. U hypotéky bez registrů ovšem musíte počítat s vyšší úrokovou sazbou a banka vám pravděpodobně poskytne úvěr maximálně do 50% z ceny nemovitosti.

Nebankovní úvěry bez nahlédnutí do seznamu dlužníků

Na finančním trhu naleznete opravdu veliké množství poskytovatelů nebankovních půjček. Zde je třeba při výběru jisté opatrnosti, problémem může být zejména poměrně vysoký úrok (opravdu mnohem vyšší, než u úvěrů poskytovaných bankami), který někdy hraničí až s lichvou. Každopádně nahlédnutí do seznamu dlužníků zde nehrozí.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *