Hypoteční makléř má přístup k aktuálním informacím banky a veškeré hypoteční produkty zná do nejmenších podrobností. Hypoteční makléř dokáže proces vyřizování hypotéky nastavit tak, aby její schvalování proběhlo rychle, úspěšně a bez starostí klienta. A proto je tak často vyhledávaný.

Kdo je hypoteční makléř?

Hypoteční makléř je nezávislý finanční specialista na hypoteční úvěry. Význam slova nezávislý je zde velmi důležitý, neboť oproti zaměstnanci banky umí klientovi nabídnout hypotéku od více poskytovatelů, kdy společně vybírají skutečně tu nejvýhodnější hypotéku přesně podle jeho potřeb.

Hypoteční makléř má vysokou znalost situace na trhu, neustále sleduje trendy, o finanční trh se aktivně zajímá. Hypoteční makléř proto umí situaci predikovat, neboť si dlouhodobým sledováním jednotlivých nabídek na hypotéky umí udělat reálnou představu, jakým směrem se bude vyvíjet výše úrokových sazeb.

Proč vyžít služeb hypotečního makléře?

Hypoteční makléř vám dokáže nejen vybrat nejlepší hypotéku na míru, ale celý proces získání hypotéky urychlit. Díky svým zkušenostem pro vás připraví veškeré potřebné podklady k podání žádosti a následně vaši žádost o hypotéku v dotyčné bance předjedná. Vy poté přijdete pouze podepsat hypoteční smlouvu.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Někdy je slýcháván názor, že hypotečním makléřům jde zejména o provize, a že stejné kroky si může klient zařídit sám. S tímto tvrzením nelze souhlasit. Spousta klientů potvrdí, že v mnoha případech, zejména pokud byli ve své žádosti o hypotéku neúspěšní a poté využili služeb hypotečního makléře, se úspěch dostavil. A ve finále jim hypoteční makléř dokázal vyjednat hypotéku za lepších podmínek. Tyto výhody nakonec podporují statistiky, ze kterých vyplývá, že v České republice si hypotéku úspěšně sjedná pouze 35 % žadatelů. Zbývajících 65 % hypotečních úvěrů zprostředkují hypoteční makléři a další zprostředkovatelé.

Jak vybrat hypotečního makléře?

Předně je třeba si uvědomit, že hypoteční makléř není totéž, co externí spolupracovník banky, který zprostředkovává hypotéky pouze náhodně a mnohdy pouze jako přivýdělek. Čím se od sebe liší? Především odbornými znalostmi a přehledem o finančním trhu. Nejlepší hypoteční makléři jsou členy Asociace hypotečních makléřů, kde se všichni její členové smluvně zavázali dodržovat příslušný etický kodex.

Vizitka dobrého hypotečního makléře

  • Vlastní větší počet bankovních licencí,
  • v oboru hypoték se pohybuje několik let,
  • na obor finance a hypotéky se specializuje,
  • může se pochlubit mnoha zprostředkovanými hypotékami ročně.

A to nejlepší nakonec: standardní služby hypotečních makléřů jsou pro klienty zdarma!

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *