Pokud hledáte informace, které se týkají exekucí, potřebujete seznam dlužníků exekuce, jejich aktuální stav, exekučně vymáhané uhrazené i nesplacené závazky subjektů, pak jste našli to správné místo.

Centrální evidence exekucí

Seznam dlužníků exekuce, jak jej představuje Centrální evidence exekucí, je registr exekucí, jenž shromažďuje údaje o již provedených, ale i neukončených exekucí. Tento seznam dlužníků exekuce zajišťuje kontrolu i prevenci před vznikem neplatiče, což výrazně zvyšuje vymahatelnost neuhrazených pohledávek.

Centrální evidence exekucí také zprostředkovává údaje u jednotlivých členských registrech státní správy, bankovních registrů, databází soukromých subjektů atd. Jedná se o nadnárodní systém, který eviduje:

  • pohledávky v exekuci,
  • pohledávky, které jsou žalovány,
  • pohledávky dlužníků, které ještě nejsou soudně rozhodnuty,
  • pohledávky, které jsou v šetření Policie České republiky,
  • pohledávky dlužníků, které ještě nejsou soudně rozhodnuty.

Tento seznam dlužníků exekuce pracuje prostřednictvím zpoplatněného systému CEE.

CERD – jmenný seznam dlužníků exekuce

Také registr CERD vám umožní lehce si ověřit solventnost fyzické osoby nebo firmy. Naleznete zde totiž jmenný seznam dlužníků, na niž je uvalena exekuce. Ale nejen to, můžete zde také využít např. ověřování neplatných dokladů zdarma. Jmenný seznam dlužníků exekuce uvalené na osoby či subjekty vám jednoduše napoví, že tato osoba či firma nebude ten pravý obchodní partner, nebo že solventnost firmy nebo fyzické osoby je na štíru.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Potřebujete další informace o subjektu, který si přes jmenný seznam dlužníků ověřujete? Registr CERD vám dokáže nabídnout ještě detailnější informace. Protože každá exekuce přísluší přirozeně konkrétnímu exekutoru, který ji má na starosti, přímo ve jmenném seznamu dlužníků můžete exekutora přímo kontaktovat. Databázi exekutorů pak lze nalézt na webu Exekutorské komory České republiky.

Nebankovní registr a exekuce

Nebankovní registr vám nabízí zajímavou službu lustrace subjektu. Tento systém umožňuje prověřit si právnické a fyzické osoby na výskyt negativních dat v podobě dluhy, exekuce a insolvence. Kromě jmenného seznamu umí prověřit, zda používané IP adresy, doručovací adresy, e-maily nebo telefony nejsou spojeny s pokusy o podvod apod.

Seznamy dlužníků pomáhají před možnými exekucemi

Pokud hovoříme o zápisu do registru dlužníků, víme že banky ví co dělají. Bez těchto seznamů by hrozilo nejen to, že by nebylo možné včas odhadnout možného dlužníka, který nebude moci v budoucnu dostát svým závazkům. Ale v ještě větší míře by docházelo k exekuci majetku, zabavení nemovitostí a jejich následnému prodeji pod cenou. Seznamy dlužníků exekuce nabízí pomocnou ruku – včas a preventivně, a to bez zbytečné a zdlouhavé byrokracie.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *