Bankovní hypotéka je určitě dobrou volbou. Bankovní hypotéky jsou poskytovány hypotečními bankami.

Hypotéka od hypoteční banky

Hypoteční banky nabízejí ze všech finančních institucí nejlepší podmínky pro financování bydlení. Podmínky u družstevních záložen či nebankovních společností jsou o hodně horší. A u hypotéky jsou hypoteční banky určitou dobrou volbou. Teď už to chce jen vybrat tu nejvýhodnější nabídku.

Jak postupovat při vybírání bankovní hypotéky?

Stále dost lidí dělá chybu v tom, že si vyberou jednu banku a tam si prostě vezmou hypotéku. Často jdou do té banky, kde mají vedený běžný bankovní účet. To je však chyba, je potřeba si porovnat všechny nabídky na trhu. Díky tomu, tam můžeme vysledovat kdo zrovna nabízí hypoteční úvěry s nejnižší úrokovou sazbou a toho se pak můžeme obrátit.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Prověření příjmů a toho jestli nejste v registrech

Hypotéka v bankovním sektoru znamená, že musíte mít dostatečné příjmy. Pokud jsou vaše příjmy moc nízké, tak v bankovním sektoru hypotéku prostě nezískáte. Občas to jde obejít pomocí ručitele, ale najít ručitele je dnes hodně těžké. Žadatel o hypotéku nesmí mít také zápis v bankovním registru dlužníků. Banka se chce vyhnout možným problémým klientům.

Výše splátky, fixace, typ splácení

U hypotéky můžete v dnešní době volit hned několik možností. Může se jednat o variabilní hypotéky, kdy se úroková sazba mění podle úrokové sazby ČNB. Nebo si můžete hypotéku na určitou dobu zafixovat. Třeba na 3 roky nebo na 5 let. Po tuto dobu se vám nezmění úroková sazba u hypotéky a tedy ani výše splátky hypotéky. Často je také možné vybrat si typ splácení. Například anuitní splácení či progresivní či degresivní splácení.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *