Variabilní hypotéka je hypotéka pro odvážné lidi. V článku si tuto hypotéku popíšeme blíže a uvedeme si o ní více informací.

Co je to Variabilní hypotéka ?

Variabilní hypotéka má stanovenou plouvoucí úrokovou sazbu. Výše vaší splátky hypotéky se tak změní, vždy když se změní sazba PRIBOR, tuto sazbu určuje Česká národní banka (ČNB). K této úrokové sazbě si pak hypoteční banky přičtou svoji marži, která je průměrně okolo 2 procent a tak dostanete výši spláky, které budete muset za hypotéku zaplatit.

Výše splátky hypotéky se může kdykoliv změnit

U této hypotéky je hlavní nevýhoda tedy v tom, že výše měsíční splátky se může změnit. Není dopředu dané, že budete pořád splácet stejnou výši měsíční splátky hypotéky. Jak bude růst sazba PRIBOR, tak bude růst vaše splátka hypotéky. Při snižování sazby PRIBOR, to však může být naopak.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Hypotéka s plovoucí úrokovou sazbou pro odvážné

Variabilní hypotéka je dobrá zejména pro lidi, kteří ke svému životu nepotřebují nutně jistotu. Na začátku hypotéky určitě ušetříte. Protože na začátku vás tato hypotéky vyjde levněji. Jenže jak to bude do budoucna je vždy velmi těžké nějakým způsobem odhadovat. Ale u některých variabilních hypoték můžete vyšetřit opravdu výrazně.

Které hypoteční banky nabízejí variabilní hypotéku ?

Variabilní hypotéku si můžete v současné době vzít od některé z těchto hypotečních bank:

  • GE Money Bank
  • Hypoteční banka
  • mBank
  • Raiffeisenbank
  • UniCredit Bank

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *