Rozebereme si kdy je výhodné použít klasickou hypotéku a kdy je naopak lepší využít úvěr ze stavebního spoření.

Důležité rozhodnutí hypoteční úvěr nebo úvěr ze stavebního spoření

Když chceme úvěrově financovat nákup nemovitosti na vlastní bydlení, tak máme na výběr z dvou hlavních variant. Buď využijeme klasickou hypotéku, kterou nabízejí hypoteční banky. Druhou možností pak může vzít si úvěr ze stavebního spoření. To platí zejména v případě, kdy máte založené stavební spoření a už tam spoříte několik let.

Úvěr ze stavebního spoření

Úvěr ze stavebního spoření je vhodný zejména v případech, kdy nám bude stačit půjčit menší částka, úvěr ze stavebka je výhodnější asi do částky zhruba 1 000 000 Kč. Pak už začíná být výhodnější hypotéka. U úvěru ze stavebního spoření musíte také splňovat určité podmínky, aby vám mohl být úvěr schválen. Je třeba na stavebním spoření spořit dostatek let a dosáhnout dostatečného velkého hodnotícího čísla.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Klasická hypotéka od hypotečních bank

Hypotéka bude tedy ve většině případů výhodnější, pokud si budme půjčovat více než 1 000 000 Kč. A to bude v dnešní době platit pro většinu lidí. Hlavně pro lidi, kteří si chtějí díky hypotéce dopřát nový rodinný dům. Rodinný domek do 1 milionu určitě nepostavíte. Hypotečních bank je u nás hodně, takže budete mít určitě z čeho vybírat. Můžete si tak vybrat pro vás co nejvíce výhodnou hypotéku.

Hypotéka nebo stavební spoření: konečné resumé

Platí tedy, že každý produkt je dobrý na něco jiného. Úvěr ze stavebního spoření je skvělý pro financování nemovitostí do výše 1 milionu. Pokud si budete přece jen chtít půjčovat nějakou větší částku, tak je podle mě využít klasickou hypotéku. V těchto případech se vám to opravdu vyplatí více.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *