Ano, existuje i speciální hypotéka pro důchodce, která je určená pro starší lidi.

Co je to hypotéka pro důchodce?

Hypotéka pro důchodce je speciální druh hypotečního úvěru, který je určen lidem, kteří jsou již v důchodovém věku. Hypotéka je tedy zaměřená na seniory. Trh se hypotékami se stále více segmentuje a proto vznikla i tato speciální hypotéka. Níže si řekneme o této hypotéce více informací.

Zajištění hypotéky nemovitostí

Hypotéka pro důchodce je pro finanční instituce více nebezpečná a proto volí řádné zajištění hypotéky nemovitostí. A na hypotéku vám dají třeba jen 50 procent z tržní ceny nemovitosti. Jistí se tak, kdyby případně klesly ceny na trhu v České republice za nemovitosti. Toto zajištění jim chrání možná rizika, jako je úmrtí klienta.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Hypotéka pro důchodce s prověřováním registru dlužníků

Hypotéka pro důchodce patří mezi hypotéky u kterých je prověřováno, jestli nemáte náhodou zápis v registru dlužníků. A to jak v registru dlužníků SOLUS, který využívají hlavně nebankovní společnosti, tak také v bankovním registru dlužníků CBCB, který využívají banky v České republice.

Roční úroky u této hypotéky

Hypotéka pro důchodce má obvykle vyšší úrokovou sazbu, než klasický hypoteční úvěr. Je to i logické, protože finanční instituce jdou do většího rizika a proto se jistí vyšší úrokovou sazbu. Při výpočtu pak vychází i vyšší RPSN, což je i logické. Před podepsáním hypoteční smlouvy je nutné si hypoteční smlouvu pořádně a důkladně pročíst.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *