Hypotéka na 40 let je vhodná zeména pro mladé lidi, kteří chtějí nízkou měsíční splátku za hypotéku.

Hypotéka se splatností 40 let

Hypotéka na 40 let je taková hypotéka, kdy si peníze z hypotéky půjčujete na celých 40 let. A čtyřicet let to je opravdu hodně dlouhá doba, dá se říci, že je to zhruba půlka lidského života. Je třeba mít na paměti, že tento závazek budete mít po velkou část vašeho života.

Budou nízké měsíční splátky

Hypotéka na 40 let má hlavní výhodu v tom, že díky tomu že se hypoteční splátky roztáhnout do delšího časového období, tak měsíční splátka bude o hodně menší. Než kdyby jste si vzaly hypotéku třeba jen na 25 let. Navíc i inflace vám bude pomáhat snižovat hodnotu hypotéky a už za takových 30 let budou ceny jindy. Natož za těch 40 let.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Nevýhody hypotéky na čtyřicet let

Nevýhodou takové hypotéky na 40 let je určitě, že díky tomu, že budete hypotéku splácet tak dlouhou dobu, tak zaplatíte hypoteční bance na úrocích opravdu hodně peněz. Protože každý rok u hypotéky, tam naskakují další úroky. Další nevýhodou pak je, že taková hypotéka vás zatíží na strašně moc dlouhou dobu. Dnes nevíme co bude za 10 let, natož za takových 30 nebo 40 let.

Hypotéka pro mladé lidi

Hypotéku na 40 let chtějí hypoteční banky poskytovat zejména mladým lidem, maximálně tak do 30 let. Vždy je také třeba mít sjednané životní pojištění a to bude vinkulováno ve prospěch hypoteční banky u které budete mít hypotéky.

V poslední době jsou hypoteční banky díky probíhajicí hospodařské a finanční krizi dosti opatrné a tak nechtějí tuto hypotéku moc poskytovat. Poskytnou jí většinou pouze opravdu hodně bonitním klientům.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *