Bezúčelová hypotéka na cokoliv je druh hypotéky, kdy peníze z hypotéky můžete použít na cokoliv. Tyto hypotéky jsou často známé pod názvem Americké hypotéky.

Co je to bezúčelová hypotéka?

Bezúčelová hypotéka je hypotečními bankami nabízena již několik let. Stejně jako u klasické hypotéky na bydlení ručíte vaší nemovitostí. Ale rozdíl je v tom, na co můžete peníze použít. V případě hypotéky bez účelu můžete peníze použít doslova na cokoliv a nikdo nebude později vůbec kontrolovat, za co jste peníze z hypotéky vlastně utratily. Díky ručení nemovitostí, si takto můžete půjčit peníze za docela slušný roční úrok.

Bezúčelová hypotéka od banky

Bezúčelovou hypotéku by jste si měly brát rozhodně od banky, nebankovní společnosti nenabízí tak dobré podmínky. Banky jsou navíc stále zárukou určité solidnosti. V bankách je však někdy problém se schválením takové hypotéky. Přece jen banky jsou dnes dosti opatrné a půjčují pouze bonitním klientům. Nesmíte mít tedy zapis v registru dlužníků a příjmy ve vašem zaměstnání musí být dostatečně vysoké.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Americká hypotéka se využívá na konsolidace půjček

Bezúčelová hypotéka na cokoliv se velmi často využívá na zkonsolidování půjček. Lidé poplatí malé půjčky a pak už splácí jen tu velkou americkou hypotéku. Ubyde jim dost starostí, protože pak prostě stačí poslat každý měsíc pouze jednu splátku. Navíc když se to provede správně, tak můžete měsíčně ušetřit opravdu hodně peněz.

Čeho je důležité si všímat v hypoteční smlouvě?

Vždy je nutné si před podpisem pořádně a důkladně přečíst hypoteční smlouvu. Důležitý je nejen roční úrok a RPSN, ale také další podmínky. Důležitá je také možnost předčasného splácení a případně za jakých podmínek je pak možné provést předčasné splácení hypotéky.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *