Hypotéka bez ručitele je druh hypotéky u které nebude potřebovat shánět nějakého ručitele, který by ručil za vaší hypotéku. Řekneme si o tomto druhu hypotéky více informací.

Kdo je to ručitel?

Ručitel je někdo kdo ručí, za to, že budeme hypotéku řádně splácet. V případě, že nebude dlužník hypotéka splácet, tak se hypoteční banka obrátí na ručitele a ten musí začít hradit splátky za hypotéku. Mnoho lidem se tak stalo, že platily hypotéku za někoho jiného, jen díky tomu, že někomu ručily. Proto dnes lidé také chtějí hypotéky bez ručitele.

Co je to hypotéka bez ručitele?

Hypotéka bez ručitele je tedy druh hypotéky u které není třeba shánět ručitele. Stejně v dnešní době se lidé bojí a nechtějí nikomu ričit za hypotéku, vědí totiž jak to může dnes dopadnout. Dnešní doba je velmi nejistá a tak mají lidé prostě strach někomu ručit. Je to logické. Tyto hypotéky jsou tedy bez ručitele.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Výše hypotéka, délka splácení a dosáhnuté příjmy

Samotnou výši hypotéky ovlivňuje zejména výše vašich měsíčních příjmů. Jde říci, že čím máte vyšší měsíční příjmy, tím vám hypoteční banka schválí vyšší částku hypotéky. Někomu bude stačit pouze 1 000 000 Kč. Ale někteří lidé mohou potřebovat třeba i 3 000 000 Kč. Výjmečně si lidé berou hypotéky i ve výši 10 000 000 Kč. Můžete si také zvolit délku splácení. Délka splácení většinou nesmmí být kratší než 3 roky. Většinou se bere hypotéka na 15 let až na 35 let. Na delší čas se vám sice splátky roztáhnout, ale zase zaplatíte hodně peněz na úrocích.

Ručení kupovanou nemovitostí

Jako u každé jiné hypotéky budete za tuto hypotéku ručite kupovanou nemovitostí. Na katastru bude dáno zástavní právo na tuto nemovitost a v případě nesplácení by nemovitost propadla hypoteční bance, která vám hypoteční úvěr poskytla. Banky mají tedy HYPO velmi dobré zajištěné a pojištěné a nemusí se tak bát, že by mohly přijít o své peníze.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *