Navýšení hypotéky se nám hodí v případě, že potřebujeme navýšit výši hypotéky. Navýšení hypotéky většinou probíhá dvěma různými způsoby.

Kdo využije navýšení hypotéky?

Navýšení hypotéky využívají lidé, kteří si vzaly menší hypotéku a teď zjistily, že budou potřebovat i další peníze, například na přistavení dalších místnosti v rodinném domku nebo něco podobného. Napadlo je tedy, že by mohly požádat o navýšení stávajicího hypotéky. A je to docela logická úvaha a navýšení hypotéky je opravdu možná. Výše hypotéky, kterou vám schválí se bude lišit podle toho, jak velké jsou vaše měsíční příjmy.

Klasické navýšení hypotéky

Klasické navýšení hypotéky probíhá tak, že opravdu dojde k navýšení vaší stávajicí hypotéky. Je třeba však počítat s tím, že budete muset opět prokázat vaše příjmy a splnit další formality, které po vás bude požadovat hypoteční banka. Dojde k tomu, že se zvedne výše hypotečního úvěru. A vy tak budete moci z hypotéky čerpat další peníze, které zrovna potřebujete.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Zaplacení staré hypotéky a vzití nové hypotéky

Některé hypoteční banky však navýšení hypotéky vůbec nenabízejí. A řeší to prostě tím stylem, že si vezmete novou hypotéku a tu starou hypotéku zaplatíte právě z té nové hypotéky. Nová hypotéka bude samozřejmě vyšší a tím pádem vlastně dojde k navýšení hypotéky. Budete však muset vyřídit úplně novou hypotéku a všechny formality, které kolem toho souvisejí.

Hlídejte si podmínky hypotéky

I při navyšování hypotéky je třeba si dobře hlídat podmínky hypotéky. Dejte si pozor, aby podmínky zůstaly stejné nebo aby byly hlavně pro vás co nejvíce výhodné. Někteří lidé při navýšení hypotéky zvednou i délku splácení hypotéky a můžete si také rozmyslet, jestli nebudete chtít hypotéku teď zafixovat. Po dobu fixace se vám nebude měnit výše splátky a budete mít přesně danou výši splátky.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *