Bezpříjmová hypotéka je druhy hypotéky, u které není nutné prokazovat své příjmy.

Co je to bezpříjmová hypotéka?

U klasické hypotéky si hypoteční banka hodně důkladně prověřuje příjmy žadatele o hypotéku. Zato taková bezpříjmová hypotéka je hypotéka u které se příjmy vůbec neprověřují. Je tedy vhodná zejména pro lidi, kteří nejsou ochotni prokazovat své příjmy a jsou ochotni si za to trošku připlatit. Protože je logické, že taková hypotéka musí být o něco dražší.

Pro koho je určena bezpříjmová hypotéka?

Bezpříjmová hypotéka je určena zejména pro určitě skupiny. Takovou hypotéku velmi často využívají lidé, kteří dostávají oficiální na ruku pouze minimální mzdu a zbytek je jim vyplacen na ruku. A oni pak mohou oficiálně prokázat jen tu minimální mzdu, ale to na poskytnutí hypotéky nestačí. Problémy s prokazováním příjmů mají často OSVČ (živnostníci), protože finanční instituce po nich často chctějí 2x poslední daňová přiznání, ale to prostě začínajicí OSVČ nemůže splnit. Proto pak často využívají také bezpříjmovou hypotéku, u které se s prokazováním příjmů nemusí vůbec trápit.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Kdo poskytují tyto hypoteční úvěry?

Bezpříjmová hypotéka je v nabídkách jak bank, tak také nebankovních společností. Banky mají ve svých nabídkách často hypotéky bez potvrzení příjmu, ale při jejich poskytování jsou více než opatrné. A moc lidem se takovou hypotéku nepodaří získat. Zato u nebankovních spolenčostí je bezpříjmová hypotéka a taková hypotéka je tam poskytována naprosto běžně.

Prověření registru dlužníků

Bezpříjmová hypotéka je téměř vždy s prověřováním registru dlužníků. To znamená, že kdo chce získat takovou hypotéku, tak nesmí mít negativní zápis v registru dlužníků. Ať už se jedná o bankovní registr dlužníků CBCB či nebankovní registr dlužníků SOLUS.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *