100 % hypotéka není tak samozřejmá jako tomu bývalo dříve. Dnes hypoteční banky nechtějí 100 % hypotéku moc poskytovat. V článku se zaměříme na 100 % hypotéky a blíže si je rozebereme.

Co je to 100 % hypotéka ?

100 % hypotéka znamená, že žadatel o hypotéku chce celou nemovitost (rodinný dům, byt) financovat jen a pouze pomocí hypotéky. Nechce ani malou část ze svých našetřených úspor. A právě 100 % hypotéka by mu to měla umožnit. Díky tomu získá sto procent peněz z hypotéky. A bydlení tak bude vyřešeno jen pomocí hypotéky.

Je v dnešní době 100 % hypotéka možná ?

Ano 100 % hypotéka můžete stále získat, jen už to není tak lehké jako tomu bylo dříve. Dříve hypoteční banky v ČR poskytovaly 100 % hypotéku téměř běžně. Dnes jí poskytnou hlavně lidem, kteří mají hodně velké příjmy. A to jsou často lidé, kteří by takovou hypotéku stejně nepotřebovaly. Běžný občan může počítat s 70 až 80 % hypotékou. Je tedy třeba mít čás peněz na bydlení našetřených a jen zbytek pak budete doplácet pomocí hypotéky.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Sto procentní hypotékja má vyšší úrokovou sazbu

Určitě je také potřeba počítat s tím, že taková 100 % hypotéka má vyšší úrokovou sazbu něž běžná hypotéka. Je to i pochopilné, protože hypotéka jde do většího rizika, navíc část hypotéky nemůžete financovat pomocí zástavních listů (ta část nad 70 % hypotéky). Vždy je tam určitá finanční přirážka za tuto hypotéku.

Délka fixace hypotéky

Po dobu fixace bude mít přesně stanovenou splátku hypotéky a to díky zafixované úrokové sazbě u hypotečního úvěru. Většinou se využívá fixace na 1 rok, 3 roky nebo 5 let. Vůbec nejčastější je fixace hypotenčího úvěru na 3 roky.Po skončení fixace můžete také hypotéku bez zbytečných poplatků doplatit. Zároveň je třeba mít splátku hypotéky takovou, aby vás to moc finančně nezatěžovalo. Nezapomínejte na to, že hypotéku budete postupně splácet i desítky let.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *