Podnikatelé i OSVČ mají žádání o hypotéku o něco složitější. A to zejména začínajicí podnikatelé. V článku se zaměříme na bližší rozbor hypotéky pro podnikatel a OSVČ (osoby samostatně výdělečně činné).

Hypotéka pro podnikatele

Hypotéka pro podnikatele funguje úplně stejně jako klasická hypotéka pro běžně fyzické osoby. Tedy také ručíte za hypotéku nemovitostí a pak splácíte pravidelně měsíční splátky. Hypotéka pro podnikatele se liší hlavně v tom, jakým způsobem budete prokazovat své příjmy. Vy nemůžete jako zaměstnanec donést potvrzení o výši vašich příjmů ze zaměstnání.

Prokázání příjmů u podnikatelů a OSVČ

Podnikatelé dokladují svoje příjmy pomocí daňového přiznání. Hypoteční banky většinou chtějí alespoň 2x poslední daňová přiznání. To je problém pro začínajicí podnikatele, kteří tyto daňová přiznání nemohou mít. Někdy je možné získat hypotéku podle obratu, kdy je procentuálně stanovena výše zisku, to je ale méně častá varianta hypotéky pro podnikatele. Většinou se to musí řešit přes ty daňové přiznání.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Hypotéka pro podnikatele a její roční úroky

Hypotéka pro podnikatele má podobné roční úroky jakjo klasická hypotéka. Vždy to záleží na aktuální nabídce na finančním trhu. Můžete si také hypotéku zafixovat na určité období po tuto dobu budete mít stanovenou přesnou výši splátky. Po skončení fixace můžete také hypotéku bez jakékoliv sankce doplatit.

Rodinný dům či městský byt

Hypotéka se může využít jak na rodinný dům, tak na městský byt. V dnešní době už se moc nedává 100 procentní hypotéka. Ale spíše počítejte s 60 procentní až 80 procentní hypotékou. Zbytek peněz na vaši nemovitost, tak budete muset vzít ze svých finančních úspor.

Hypotéka pro podnikatele (i živnostníky)

Pokud jste podnikatel, živnosník či OSVČ, tak se doporučuji obracet zejména na tyto hypoteční banky:

  • Česká spořitelna
  • ČSOB
  • Hypoteční banka
  • Komerční banka
  • Raiffeisenbank
  • Wüstenrot
  • LBBW

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *