Stoprocentní hypotéka je taková hypotéka, kdy nemusíte mít našetřené vůbec žádné peníze a vše se bude hradit ze samotné hypotéky.

Stoprocentní (100) hypotéka

Dříve byla taková stoprocentní hypotéka u hypotečních bank téměř samozřemostí a ani moc nebyl problém takovou hypotéku získat. Když však začala finanční krize, tak začaly být banky více opatrné a jednu dobu nechtěly stoprocentní hypotéky vůbec poskytovat. Dnes už však stoprocentní hypotéky opět poskytují, ale musíte být dostatečně bonitní.

Výběr nejvýhodnější hypotéky

Myslete na to, že výběr kontrétní hypotéky je opravdu hodně důležité a může vám ušetřit hodně peněz. Při špatném výběru vás pak hypotéka bude stát zcela zbytečné peníze navíc. Při výběru hypotéky budťe tedy pečlivý. Ideální je dát si také dostatek času a nespěchat na uzavření hypotéky. Platí zde také pravidlo, nikdy neber první nabídku.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Vybírání hypotéky: porovnání

Nejlepší je podle mě provést si porovnání po vlastní ose. Základní informace najdete na stránkách hypotečních bank, můžete se tak dozvědět jestli vůbec poskytují stoprocentní hypotéky a případně za jakých podmínek. Postupně si vypíšete jednotlivé nabídky a pak si je pěkně srovnáte mezi sebou. A zůstanou vám pouze ty nej hypoteční úvěry.

Konečný výběr hypotéky

Na závěr je nutné zvolit jednu hypotéku, kterou si opravdu vezmete. Často je možné ještě použít vyjednávání a pokusit se úrokovou sazbu u hypotéky srazit ještě o něco dolů. Přitom za takový pokus nic nedáte a můžete ušetřit docela velké peníze. Takže se nebojte a navrhněte druhé straně snižení úrokové sazby.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *