Offsetová hypotéka neboli hypotéka s bilančním účtem není v Česku moc rozšřená. Dříve tuto hypotéku nabízela například mBank. Řekneme si více informací o Offsetové hypotéce. Jaké má výhody a jaké má naopak nevýhody.

Co je to offsetová hypotéka ?

Offsetová hypotéka funguje v určitém smylu stejně jako klasická hypotéka na bydlení. Ted také budete ručit nemovitostí za bydlení. Změna však je, že mimo hypotečního úvěru budete mít také tzv. bilanční účet a na tento bilanční účet, který je koncipovaný jako spořící účet budete posílat svoje volné úspory. Výše splátky hypotéky se pak bude spočítat s hypotečního úvěru mínus to co máte na tom bilančním účtě. Čím více peněz na tom bilančním účtě tím menší splátka. Navíc je výhodou, že z toho bilančního účtu můžete peníze zase kdykoliv vybrat a použít na cokoliv.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Offsetová hypotéka a její výhody

Offsetová hypotéka má hlavní výhodu v tom, že si díky spoření na bilančním účtě můžete snižovat splátky za hypotéku. Pro lidi, kteří plánují že budou mít do budoucna velké úspory, pak může být taková Offsetová hypotéka velmi výhodná. Je to výhodné zejména v případě, že dokážete našetřit více než půl milionu.

Nevýhody hypotéky s bilančním účtem

Offsetová hypotéka má však samozřejmě i svoje nevýhody. Hypoteční banky vám budou u této hypotéky dávat horší roční úrok než u klasické hypotéky na bydlení. A to až o 0,4 procenta ročně. Je třeba si tedy vždy spočítat co pro nás bude vlastně výhodnější. Pro někoho může být také nevýhodou, že neví dopředu přesnou výši jednotlivé splátky.

Hypotéka se spořením není v Česku moc rozšířená

Offsetová hypotéka prožila svoje neslavnější léta, když jí nabízela nová banka mBank.Pak však od toho ustoupila a už jí nenabízí. Co je myslím škoda. Jinak tento druh hypotéky nemají hypoteční banky moc ve svém repertoára. V současné době by měly offsetové hypotéky poskytovat tyto banky:

  • Raiffeisenbank
  • FIO banka

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *