Bankovní hypotéka bez registru je dobré řešení nejen pro zájemce se záznamem v bankovním registru. Hypotéka je určena také těm, kteří z jakéhokoliv důvodu nemohou nebo nechtějí bance sdělovat výši svých příjmů. Podívejte se, jaké výhody hypotéka bez registrů nabízí.

Hypotéka bez registru

Hypotéka bez registru znamená, že banka nepřihlíží k záznamům v některém z bankovních registrů. Bankovní ústavy vám samozřejmě nemusí hypotéku poskytnout v případě, že jste se někdy dostali do při splácení půjčky problémů. Právě zde bankovní hypotéka bez registru nabízí dobré řešení. Přes její nesporné výhody ale musíte počítat s vyšší úrokovou sazbou a s tím, že vám banka pravděpodobně nabídne úvěr cca do 50% z ceny kupované nemovitosti.

Proč bankovní hypotéka bez registru?

Důvodů, proč využít hypotéku bez nahlížení do registru je několik:

  • nechcete bance dokládat kolik vyděláváte,
  • máte záznam v bankovním registru,
  • nemůžete bance prokázat dostatečné příjmy pro splácení úvěru,
  • chcete získat úvěr bez doložení jakýchkoli příjmů.

Na co můžete bankovní hypotéku bez registrů využít?

Hypotéky tohoto typu existuje více variant, ale v podstatě se vždy jedná o hypoteční úvěr zajištěný nemovitostí. Bankovní hypotéku bez registru můžete využít účelově, například na koupi nemovitosti nebo na refinancování, ale i neúčelově:

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:
  • koupě automobilu,
  • koupě bytu či domu,
  • koupě vybavení domácnosti,
  • refinancování stávajícího úvěru na bydlení
  • úhrada studia pro vaše děti apod.

Bankovní hypotéka pro podnikatele

Bankovní hypotéka bez registru je také vhodná pro podnikatele, kteří nemohou prokázat dostatečnou bonitu, nebo naopak, jejichž měsíční příjmy jsou sice naprosto dostatečné, ale díky daňové optimalizaci si snížili svůj daňový základ. Tímto způsobem se podstatně sníží prokazatelný čistý příjem, a na „běžný“ typ hypotéky nedosáhnou. Pro OSVČ je také velmi vhodný hypoteční úvěr na obrat, kdy je OSVČ oprávněna úvěr čerpat na základě obratu ze své podnikatelské činnosti. Hypoteční úvěr na obrat bývá využíván především v kombinaci s daňovými paušály. Bankovní hypotéka bez registru je vhodná i pro nepodnikatele, kteří prostě nechtějí bance svůj příjem sdělovat.

Podmínky pro získání bankovní hypotéky bez dokládání příjmů

Poskytování finančního produktu hypotéka bez doložení příjmů není u všech bank samozřejmostí a podmínky pro její získání se mohou lišit. Obvykle je vyžadováno, aby váš příjem ze závislé činnosti chodil minimálně 6 měsíců na účet banky, nebo aby bylo možné vaši mzdu identifikovat. Druhou podmínkou bývá, že musíte mít uzavřenou pracovní smlouvu na dobu neurčitou a nesmíte být ve zkušební nebo výpovědní lhůtě. Dále musíte být občan s trvalým pobytem v ČR (u cizinců se řeší individuálně) a být starší 18-ti let, max. ve věku do 65 let. Pokud ale ručíte nemovitostí (americká hypotéka bez registru), tyto podmínky padají.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *