Najít nejlepší hypotéku na trhu není tak snadné, jak by se tomu mohlo na první pohled zdát.

Každá z bank tvrdí, že nabízí nejlepší hypoteční úrok, ale mnohdy se jedná o marketingový trik.

Není hypotéka jako hypotéka

Pokud se chystáte zažádat o hypoteční úvěr, určitě by vás neměla zajímat pouze úroková sazba, parametrů existuje celá řada. Mohou vás pak nemile překvapit poměrně vysoké poplatky za hypotéku, kterými se banka ve svých reklamních materiálech nechlubí.

Hypotéka s nejlepší sazbou

Jak najít nejlepší hypotéku na trhu? Vyberte si takovou hypotéku, která vám umí poskytnout řadu výhod v mnoha parametrech:

  • Nízká úroková sazba – fixní úroková sazba hypotéky může začínat pod hranicí 2,50 %, ale může převyšovat i 3,09 %. Nejlepší variabilní úroková sazba hypotéky pak začíná na hodnotě nižší, než 2,5 %, ale může dosáhnout téměř dvojnásobku.
  • Nulový poplatek za správu hypotéky – mnoho bank nabízí hypotéky bez poplatku, ale není problém platit i 150 Kč měsíčně, což při vynásobení počtem měsíců není částka zrovna malá…
  • Nulový poplatek za vyřízení hypotéky – zde si dejte velký pozor! Mnohé banky nabízejí vyřízení hypotéky zdarma, ale na trhu naleznete i banky, které si naúčtují i 10 000 Kč.
  • Nízké RPSN hypotéky – tento ukazatel vám pomůže odhalit, zda se opravdu jedná o nejlepší hypotéku na trhu. RPSN u fixního hypotečního úvěru může být 2,50 %, ale také přesahovat 3,00 %. V případě variabilní úrokové sazby hypotéky začíná RPSN těsně nad hranicí 2,00 %, ale i zde se může vyšplhat více jak na dvojnásobek.

Nezapomeňte, že pokud zajdete přímo do banky, finanční poradce vám nabídne nejlepší a nejvhodnější hypoteční produkt, ale zejména z úhlu pohledu této banky. Nebude vám vyprávět, že mnohé parametry hypotéky nabízí konkurence mnohem výhodněji. Nejvýhodnější řešení hypotéky naleznete srovnáním hypoték online.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Nejvýhodnější hypotéka? Srovnání ukáže kalkulačka.

Pokud se vám nechce vyhledávat aktuální informace od všech poskytovatelů, ani složitě počítat, která hypotéka je opravdu ta nejlepší, vyzkoušejte kalkulátor hypotéky. Pro zobrazení mnoha možností (výše úvěru, délka splácení) stačí upravovat nastavení filtru, a kalkulačka vám nejvýhodnější hypotéku okamžitě ukáže.

Nejlevnější hypotéka? Shrňme si to.

Využijte kalkulátor hypotéky zdarma a uzavřete hypotéku online za nejlepších možných podmínek. Zaměřte se především na:

  • nejnižší úrokovou sazbu hypotéky,
  • vyberte si výhodnou fixaci hypotéky,
  • ohlídejte si případné skryté poplatky,
  • vyzkoušejte několik variant hypotéky.

Nebo si nechte s výběrem té nejlepší hypotéky poradit a získáte úvěr, který vám bude maximálně vyhovovat podle všech vašich požadavků, potřeb a představ. Pokud vám můžeme poradit my, nejvýhodnější hypotéky jsou z fixací na tři nebo pět let.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *