Srovnání všech hypoték na trhu se zobrazením šance na možnost získání hypotečního úvěru, to jsou bezesporu cenné informace. Navíc, pokud se jedná o porovnání hypotečních úvěrů zdarma.

Srovnání hypotečních úvěrů

Pokud si chcete sjednat hypoteční úvěr, srovnání hypotečních úvěrů je velmi užitečné. Výsledek vám představí, která banka vám dokáže pro vaše konkrétní potřeby nabídnout ty nejlepší podmínky. Při srovnání hypotečních úvěrů můžete použít papír a blok, ale naprosto ideální je srovnávač hypotečních úvěrů online. Proč? V současné době jsou úrokové sazby hypoték až rekordně nízké, a banky navíc přicházejí téměř denně s novými, a ještě lákavějšími nabídkami. To se týká zejména nových a mladých bank, které nejsou na finančním trhu ještě zcela zavedené a o své místo na slunci teprve bojují. Pokud byste hledali podmínky všech bank samostatně (nebo je dokonce osobně navštěvovali), aktuální nabídky ani nestačíte zachytit.

Pomocí srovnání hypotečních úvěrů získáte jasný přehled o nabídkách hypoték, a to napříč všemi bankami. Dříve, než se do srovnání hypotečních úvěrů pustíte, ujasněte si, že základní terminologii rozumíte. Pak už nebude v cestě k získání hypotéky nic bránit.

Jak porovnávat hypoteční úvěry

Dříve, než se s žádostí o hypotéku obrátíte na konkrétní banku, měli byste si velmi dobře ujasnit, co které pojmy znamenají a co je, a co není v marketingově nabízeném úroku zahrnuto. V rychlosti si stačí pro základní přehled vytvořit srovnání RPNS, ale kromě úroku samozřejmě existuje mnoho dalších důležitých parametrů.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Při srovnání hypotečních úvěrů se zajímejte o parametry

 • maximální (i minimální) výše úvěru,
 • maximální (i minimální) dobu splatnosti,
 • možnosti a způsoby zajištění úvěru,
 • požadavky nebo podmínky na pojištění,
 • další poplatky, které banka běžně neuvádí,
 • požadavky doložení příjmů jednotlivce / rodiny,
 • aktuální výhody fixní či variabilní úrokové sazby,
 • možnosti předčasného splacení (případné sankce),
 • možnosti mimořádných splátek (případné sankce),
 • výše úrokové sazby ve zvolené délce fixačního období,
 • možnost refinancování hypotéky v následujícím období,
 • podmínky a možné sankce při přerušení či odložení splátek.

Porovnání hypoték snadno a rychle

Před použitím aplikace porovnání hypoték online byste měli mít určitě promyšlené vaše finanční možnosti. Stačí si vzít tužku a papír, a sepsat si reálné příjmy a výdaje domácnosti, přičemž je dobré vždycky počítat s nějakou rezovou pro nepředvídatelné výdaje. Porovnání hypoték vám dokáže představit vhodné řešené, kdy získáte jasnou informaci, které hypotéky jsou pro vás nejlepší, jen je třeba při uvádění parametrů nezapomenout, jaké splátky hypotéky si můžete v reálu dovolit. Nezapomeňte, že hypotéka je dlouholetý závazek.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *