Mladí lidé touží založit rodinu a proto logicky hledají způsob, jak vyřešit bydlení. Ale získání hypotéky pro mladé představuje paradoxně obvykle největší problém. Existuje nějaké řešení?

Jsme mladí a chceme si vzít hypotéku

Typický zájemce o hypotéku pro mladé je ve věku do 25 let, svobodný, bezdětný, žádá o úvěr na dobu 30 let a stačil by malý byt nebo garsonka. Problém je v tom, že tento žadatel typicky právě ukončil školu a teprve nastupuje do svého prvního zaměstnaneckého poměru. Proto se může snadno stát, že pokud si mladí lidé chtějí pořídit vlastní byt či dokonce dům, u banky mohou narazit. Bankám se totiž může zdát, že vzhledem k nízkému věku a jisté nejistotě ohledně bonity, je výše investice neúměrná. Častou odpovědí banky, kde si mladí lidé podali žádost o hypotéku, zní: je nám líto. Ale každý problém lze řešit.

Hledejte další zdroje příjmů

Banky mají často obavy, že hypotéka pro mladé je příliš riziková, zkrátka že uhradit hypotéku pouze z vlastních zdrojů je pro mladé lidi nereálné. První podmínkou pro úspěšné získání hypotéky pro mladé je prokazatelný a stabilní pravidelný příjem, tedy předložení pracovní smlouvy na dobu neurčitou. Dalším plusem je stavební spoření, které lze z hypotékou pro mladé zkombinovat.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Mladým pomohou získat hypotéku ručitelé

Šance na získání hypotéky se značně zvýší, pokud se objeví možnost získat ručitele nebo spolužadatele. Ideálně může vlastnit nemovitost nebo pozemek, ale může nabídnout možnost dalšího ručení. Další možností je vybrat si co nejnižší splátky hypotéky, což má sice vliv na delší dobu splácení hypotéky, ale u nižších splátek lze být při podání žádosti úspěšnější.

Mladí mají zelenou, získají výhody, a až 100 % hypotéku

Pokud se podíváme na nabídky hypoték pro mladé, na finančním trhu lze nalézt při řešení hypotéky mladým řadu zajímavých nabídek:

  • odklad splátek na začátku splácení,
  • možnost přerušení v průběhu splácení hypotéky,
  • možnost změnit výši splátek hypotéky podle svých potřeb.

Protože si mladí lidé, kteří žádají o hypotéku, ještě nestihli vytvořit prakticky žádné úspory, banky jim nabízejí hypotéky, které pokryjí větší část pořizovací ceny bydlení, kdy poskytnutý úvěr může tvořit 100 % hodnoty nemovitosti.

Hypotéka pro mladé lidí – srovnání a výpočet

Hypotéka pro mladé lidí je dnes velmi běžná. Není třeba si dělat z neúspěchu při podání žádosti obavy, jen je nutná jistá pečlivost při výběru vhodné banky. Při volbě banky, která hypotéku pro mladé nabízí, se lze zaměřit například na ČS, ČSOB, Hypoteční banku, využít Hypotéku od KB nebo velice výhodnou hypotéku pro mladé od mBank. V současné době nabízí hypotéku pro mladé 12 bankovních ústavů, a jejich výběr vám usnadní hypoteční kalkulačka.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *